9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

На Вінничині запрацювала міні-ГЕС потужністю 0,18 МВт

В селі Уладівка Вінницької області Всеукраїнська теплогенеруюча компанія «Укртепло» збудувала міні-гідроелектростанцію потужністю 0,18 МВт і вже приступила до будівництва другого об’єкту на Вінниччині. Пише EcoTown.

В уладівську міні-ГЕС інвестували близько 13 млн. грн. Щороку вона вироблятиме 1,2-1,3 млн. кВт*год. електроенергії, заощадивши тим самим сотні тонн вугілля.

Ще кілька десятиріч тому в Україні працювало близько тисячі малих гідроелектростанцій. Зараз їх налічують всього сотню. Хоча потенціал у малої гідроенергетики дуже великий: мережа малих ГЕС допомогла б зменшити залежність від імпортованого вугілля і покращити екологічну ситуацію в країні. Крім того, з їх допомогою місцеві громади зможуть частково вирішити соціально-економічні проблеми. Зокрема, щойно створена міні-ГЕС сплачуватиме близько 1,3 млн. грн. податків та зборів до місцевого бюджету.

Це класична ситуація win-win, коли робота нового об’єкту приносить користь всім без винятку: країні, компанії, місцевим громадам. Робляться нові капіталовкладення, оновлюється інфраструктура, створюються робочі місця, сплачуються податки. Відновлювана енергетика здатна стимулювати економічне зростання в країні, ми продовжимо працювати у цій сфері, бо для нас відновлювані джерела та енергонезалежність – топ-пріоритет, – підсумував засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

Останні новини:

Зараз читають