9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

На Вінниччині планують побудувати 14 сонячних електростанцій загальною потужністю 72 МВт за три роки

blankПротягом трьох років на Вінниччині планують побудувати 14 сонячних електростанцій загальною потужністю 72 МВт.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ecotown.

Як зазначає директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков, зараз у області працює 27 сонячних електростанцій потужністю 76,1 МВт.

«Тільки у 2016 році побудували сім нових СЕС, і трьом збільшили потужність, – розповідає фахівець. – Завдяки альтернативним видам енергії – у нас працює ще 20 малих гідроелектростанцій – економимо 56 тисяч тон вугілля».

Сонячну енергетику мають намір активно розвивати у Барському районі, який сьогодні лідирує за кількістю сонячних електростанцій. «Найбільша – Войнашівська СЕС – займає 14 гектарів, – розповідає голова райдержадміністрації Володимир Саволюк. – В планах відкриття Копайгородської сонячної електростанції на 13 гектарах».

Про «сонячну» електроенергію мріє і сільський голова Сніткова Мурованокуриловецького району Віктор Ольшевський. «На Подністров’ї, гориста місцевість якого не придатна для ведення сільського господарства, доцільно встановлювати сонячні електростанції, – пояснює сільський голова. – Такі об’єкти дозволяють і заробляти – в місцеві бюджети підуть кошти за оренду землі, на якій знаходиться електростанція, і створювати робочі місця – у встановленні сонячних батарей буде задіяно до 20 осіб, а у обслуговуванні навіть маленької СЕС – дві-три людини».

На додачу, Віктор Ольшевський пропонує використовувати «сонячну» електроенергію для опалення теплиць, а не тільки для продажу за “зеленим” тарифом, як зараз практикують всі СЕС на Вінниччині.

“Зелений” тариф значно дешевший, ніж звичайний, плюс – це чиста енергія, без шкідливих викидів, – пояснює сільський голова. – Комплекс, який поєднує у собі сонячну електростанцію-теплицю-сушильню працюватиме дуже ефективно і матиме гарні прибутки – зараз набирають популярності сухі борщові набори, яблучні та гарбузові чіпси, яблучно-гарбузова пастила, яка є не просто смачним десертом, а й лікувальною добавкою до їжі!»

За словами Віктора Ольшевського, невелика сонячна електростанція обійдеться у 1 мільйон 600 тисяч гривень. «Поки що ми все розраховуємо, щоб знати усі видатки та можливі проблемні місця», – пояснює він.

Разом з тим, голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник зауважує, що сільський голова Сніткова поки не звертався з пропозицією щодо будівництва сонячної електростанції.

Для СЕС необхідно знайти земельну ділянку несільськогосподарського призначення, радить голова «сонячного» району Володимир Саволюк, додаючи, що у іншому випадку потрібно буде звертатись до органу місцевого самоврядування. «Іноді виникають проблеми при під’єднанні станції до існуючих електромереж, – зауважує він. – Ця послуга коштує майже стільки ж, як обладнання».

Останні новини:

Зараз читають