9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

На території Нікопольського заводу феросплавів канадські інвестори побудували сонячну електростанцію за 10,5 млн євро

Понад 32 тисяч панелей та до 10 МВт електроенергії на годину. У Нікополі звели найпотужнішу в області сонячну електростанцію. На це канадський інвестор виділив майже 11 млн євро.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Дніпропетровської ОДА.

Залучення інвестицій та розвиток енергонезалежності країни – основні пріоритети державної політики Президента України Петра Порошенка. Дніпропетровщина їх вдало поєднує та вже демонструє перші досягнення, – зауважив Валентин Резніченко. – Нині в області вже дві сонячні електростанції – у Підгородному та Нікополі. На їх будівництво не витрачено жодної копійки бюджетних коштів. Усе – за рахунок інвестора.

Електростанцію у Нікополі звели за півроку. Гроші на її будівництво надав канадський інвестор. Реалізації проекту сприяли ДніпроОДА та Дніпропетровське інвестиційне агентство.

Нині це найпотужніша в області сонячна електростанція, зведена коштом інвестора. На її будівництво знадобилося майже 11 млн євро. На 15 га землі розмістили понад 32 тисяч панелей. Потужність станції – до 10 МВт електроенергії на годину, – розповів голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Вироблена електроенергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тис квартир, зауважив директор станції Юрій Засядьвовк.

Канадський інвестор обрав Нікополь не випадково, розповів представник компанії-інвестора Іван Бачинський.

Нікополь – одна з найбільш сонячних місцевостей області, тому електростанцію вирішили розташувати саме тут, – зазначив він. – Це перше капіталовкладення нашої компанії в Дніпропетровську область. Маємо взаєморозуміння з обласним керівництвом щодо подальшого розвитку екоенергетики.

Усі панелі у Нікопольській електростанції – закордонного виробника, проте конструкції – дніпровські.

Такі об’єкти вже позитивно зарекомендували себе в Європі. Сонячна енергія не вичерпується та є екологічно чистою, – підкреслив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.

У Нікополі звели найпотужнішу сонячну електростанцію в області. Потужність станції – до 10 МВт на годину. Протягом доби вона видає – до 80 МВт.

Вироблена електроенергія здатна щомісяця забезпечувати світлом майже 12 тис квартир, – Юрій Засядьвовк.

Станція розташована на 15-ти гектарах. Світло виробляють понад 32 тис сонячних батарей. Є система відеоспостереження.

Такі об’єкти вже позитивно зарекомендували себе в Європі, – Олег Кужман.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають