9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

На столичній ТЕЦ-6 завершили перший етап будівництва унікального енергоефективного обладнання

В рамках інвестиційної програми 2017 року КИЇВЕНЕРГО завершило перший етап будівництва конденсаційного економайзера на водогрійному котлі НАС-209 столичної ТЕЦ-6.

За рахунок утилізації тепла відхідних газів інноваційне обладнання дозволить отримувати додаткову теплову енергію в розмірі 10% без спалювання газу. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Київенерго.

Економія природного газу при цьому складе до 10,6 млн м3 газу на рік. Устаткування дасть можливість отримати приріст теплової потужності котла, на якому воно встановлено, від 13 до 17 Гкал/год. Цього достатньо для забезпечення теплом і гарячою водою близько 20-ти 16-поверхівок. Крім того, в результаті реалізації проекту зменшиться річний викид в атмосферу вуглекислого газу на 20 тис. тонн на рік, оксидів азоту на 18,8 тонн на рік і оксидів вуглецю на 10,6 тонн на рік відповідно.

Підвищення енергоефективності обладнання в умовах зростаючої вартості енергоресурсів – пріоритет всієї української енергетики. Установка конденсаційного економайзера – найбільш значимий проект КИЇВЕНЕРГО в цьому році. Настільки потужне й сучасне обладнання ми встановлюємо одними з перших в Європі. Важливо й те, що за рахунок нового обладнання ми також суттєво покращимо екологічні показники роботи підприємства, – зазначив генеральний директор ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» Олександр Фоменко.

Виробником і постачальником обладнання є литовська компанія «Ексіс Індастріз» – один із лідерів міжнародного ринку в сфері виробництва конденсаційних економайзерів. Загальний обсяг інвестицій в проект складе близько 117 млн грн. Реалізувати проект планується в два етапи, перший з яких вже завершено, а другий буде закінчено на початку 2018 року.

Відзначимо, що з початку року на Київських ТЕЦ виконані поточні ремонти 12-ти енергетичних і водогрійних котлів та капітальний ремонт блоку №3 ТЕЦ-5. Поставлено обладнання, виконані роботи з реконструкції відкритої розподільчої установки енергоблоку №1 ТЕЦ-5. Повністю виконані роботи по переоснащенню щитів 0,4 кВ на ТЕЦ-5. Триває поточний ремонт водогрійного котла №2 ТЕЦ-6, капітальний ремонт блоку №1 ТЕЦ-6. В процесі виконання роботи по реконструкції баштової градирні №2 на ТЕЦ-6.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають