9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

На сміттєзвалищі поблизу Тернополя добуватимуть біогаз

На Малашівському полігоні побутових відходів, що поблизу Тернополя завершується облаштування станції дегазації. Звалищний газ буде відкачуватися та перетворюваться на “зелену” електроенергію.

Про це повідомили у міській раді.

Наразі на звалищі вже функціонує станція сортування сміття, отже мешканцям громади не потрібно самостійно відсортовувати сміття. Зараз тут триває завершення пусконалагоджувальних робіт газогенераційної установки, і уже незабаром місто отримає «зелену» електроенергію. 

Незабаром тут розпочне функціонувати і станція дегазації, за допомогою якої відбуватиметься відкачування з полігону звалищного газу та подальше перетворення його у «зелену» електроенергію, – розповіли у міській раді.

Цим самим адміністрація області намагається вирішити екологічну проблему громади, адже захоронення на полігоні відбувається виключно органічних відходів без хімічних сполук, а газ метан, який утворюється в процесі утилізації є небезпечним та часто спричиняє пожежі на полігоні.

Будівництвом станції дегазації на полігоні займається група компаній «Кліар Енерджі», яка наразі проводить буріння вертикальних свердловин, через які відкачуватиметься звалищний газ, транспортуватиметься до газових фільтрів, а потім спалюватиметься для виробництва електроенергії. Відбір метану на Малашівському полігоні вперше в Україні буде застосовуватися за змішаним принципом (вертикальні і горизонтальні свердловини).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають