9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

На Рівненській АЕС встановлюють обладнання дозиметричного контролю (фото)

В рамках реалізації заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ) на майданчику Рівненської АЕС розпочались монтажні роботи зі встановлення сучасного скануючого спектрометру випромінювання людини (ССВЛ) NuScan виробництва чеської фірми «NUVIA a.s.».

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

Скануючий спектрометр випромінювання людини (ССВЛ) NuScan забезпечуватиме виявлення фактів надходження радіонуклідів в організм в цілому або окремі органи людини (шлунково-кишковий тракт, легені, щитовидна залоза) під час виконання робіт в зоні суворого радіаційного контролю АЕС. Для ефективного та якісного виконання вимірювань на РАЕС впроваджується новітнє обладнання ССВЛ, який призначений для контролю внутрішнього опромінення персоналу та буде складовим елементом індивідуального дозиметричного контролю на АЕС.

Сучасне обладнання – скануючий спектрометр випромінювання людини Даний спектрометр є стаціонарною установкою, яка створена на основі напівпровідникових детекторів з надчистого германію, має вертикальну лінійну геометрію сканування, режими діагностики та скринінгу, що сприятиме швидкому та точному вимірюванню і досягненню максимальної точності. Сучасне обладнання відповідає галузевим та технічним вимогам, вимогам радіаційної, пожежної безпеки, охорони праці та безпеки обслуговуючого персоналу РАЕС.

За словами інженера лабораторії цеху радіаційної безпеки РАЕС Ярослава Хондоки, приміщення, де встановлюється ССВЛ, оновлене та відремонтоване силами персоналу конструкторсько-технологічного відділу, ремонтно-будівельного та електричного цехів Рівненської АЕС спільно із підрядною організацією – ТОВ КНМУ «Електропівденмонтаж» (м. Вараш).

«Сучасний спектрометр має кращі характеристики ефективності, чутливості та фонового захисту в порівнянні з існуючим СВЛ з напівпровідниковим блоком детектування. Рівненська АЕС та НАЕК «Енергоатом» в цілому, йдуть у ногу із часом. У відокремлених підрозділах Компанії впроваджується нове обладнання, відомих вітчизняних та закордонних виробників. В рамках виконання заходів КзПБ, окрім РАЕС, буде встановлено подібне обладнання на майданчиках Хмельницької та Запорізької атомних електростанціях», – прокоментував Ярослав Хондока.

У ході монтажних робіт

До кінця поточного року за участю представників «Nuvia a.s.» заплановано виконати монтаж спектрометра у повному обсязі, провести пусконалагоджувальні роботи та випробування, метрологічні процедури, спеціальне навчання персоналу цеху радіаційної безпеки РАЕС. За результатами успішних висновків випробувань обладнання буде введено в експлуатацію.

Останні новини:

Зараз читають