9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

На Рівненській АЕС проводять модернізацію електротехнічного обладнання третього енергоблоку

Персоналом електричного цеху Рівненської АЕС, в період планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №3, організовано виконання значного обсягу заходів, спрямованих на продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку та підвищення його рівня безпеки. 

За словами начальника електричного цеху (ЕЦ) РАЕС Сергія Семенова, переважна більшість робіт, передбачених Програмою ПТЕ та Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС, вже в цілому завершена. Виконуються заходи як за кредитні кошти ЄБРР, так і за власні кошти НАЕК «Енергоатом». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу РАЕС.

На сьогоднішній день серед заходів капітального характеру з підвищення рівня безпеки енергоблоку №3 на усіх трьох каналах системи безпеки замінено електротехнічне обладнання (вимикачі, збірки, трансформатори, акумуляторні батареї, щити постійного струму, агрегати безперебійного живлення) на нове, більш надійне та сучасне, виготовлене провідними світовими виробниками.

В рамках впровадження системи аварійного управління дизельними електричними станціями трьох каналів системи безпеки енергоблоку №3 на його дизель-генераторних станціях ДГС-31, ДГС-32 та ДГС-33, окрім електричного генератора і збудника було замінено все електротехнічне обладнання: секції 6 та 0,4 кВ та збірки 0,4 кВ; встановлено сучасні системи реєстрації та електричних захистів на основі мікропроцесорних терміналів.

blank

Персоналом ЕЦ спільно зі спеціалістами інших підрозділів РАЕС супроводжувались роботи  підрядних організацій під час виконання заходу з оснащення енергоблоку №3 мобільною дизель-генераторною станцією (МДГС), зокрема в частині організації схеми подачі живлення на обладнання систем безпеки та інформаційно-обчислювальної системи енергоблоку №3. На даному обладнанні проведені необхідні комплексні випробування з реальною подачею напруги від МДГС.

Під безпосереднім контролем фахівців електроцеху та ЦТАВ виконувались роботи з реконструкції кабельного господарства в герметичній зоні реакторного відділення енергоблоку №3, зокрема були замінені всі кабельні конструкції, силові кабелі та контрольні кабелі, у тому числі й кабель живлення електродвигунів головних циркуляційних насосів.

blank

Виконані роботи по реконструкції релейного захисту та автоматики (РЗА) головної схеми в частині блочного трансформатора та трансформаторів власних потреб, продовжуються роботи в частині реконструкції РЗА турбогенератора, включаючи реконструкцію панелей збудження.

Завдяки злагодженій роботі висококваліфікованих спеціалістів Рівненської АЕС та підрядних організацій усі заплановані заходи з продовження терміну служби електротехнічної частини енергоблоку №3 виконуються вчасно та на високому рівні. Їх реалізація сприятиме підвищенню рівня безпеки та надійності енергоблоку, що є пріоритетним завданням рівненських атомників, – прокоментував Сергій Семенов.

Останні новини:

Зараз читають