9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 17 Вересня, 2021

На Рівненській АЕС побудують новий п’ятий енергоблок

 • Наприкінці травня у Києві відбулося засідання науково-технічної Ради НАЕК «Енергоатом» з метою обговорення техніко-економічного аналізу проекту будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС.

  Як повідомляється на сайті компанії, в 2030-2031 роках завершаться терміни експлуатації першого і другого енергоблоків РАЕС (побудовані в 1980-1981 роках, термін експлуатації продовжено в 2010 році). П’ятий енергоблок повинен стати резервним. Реалізація цього проекту складна і довготривала, тому починати вибір майбутньої реакторної установки необхідно вже зараз, в поточному році.

  Засідання проходило за ініціативи керівництва Рівненської АЕС під головуванням першого віце-президента – технічного директора НАЕК «Енергоатом» Олександра Шавлакова та за участю експертів Науково-технічного центру Компанії. Техніко-економічний аналіз проекту будівництва енергоблоку №5, як заміщуючої потужності після завершення у 2030-2031 рр. термінів експлуатації енергоблоків №1,2 РАЕС, розроблений минулоріч спеціалістами управління капітального будівництва РАЕС – відділу головного технолога та служби аналізу безпеки. Презентацію проекту провів провідний інженер з експлуатації устаткування РАЕС Павло Кузнєцов.

  Техніко-економічний аналіз включає в себе аналіз стану промислового майданчика, його відповідність існуючим вимогам, огляд існуючих сертифікованих відповідними органами реакторних установок. Як зазначив заступник генерального директора з капітального будівництва – начальник УКБ Сергій Куроєдов, так як усі етапи реалізації проекту доволі масштабні, складні та довготривалі, розпочинати вибір майбутньої реакторної установки необхідно вже зараз, у поточному році. Спорудження енергоблоку має загальнодержавне значення, тому починається все з підготовки нормативних документів – відповідних законів, розпорядження КМУ, експертизи та узгодження різними державними відомствами тощо.

  Новий енергоблок повинен будуватися за сучасним проектом, який відповідає передовим вимогам безпеки. Наразі, серед типів реакторів, які розглядаються у ТЕА: AP-1000 (1000 МВт) американської компанії Westinghouse, ATMEA-1 (1100 МВт) – спільна розробка компаній «AREVA» і «Mitsubishi Нeavy Industries», APR-1400 (1400 МВт) корейської КЕРСО. За словами С. Куроєдова, не розглядаються російські виробники та ті установки, які на сьогоднішній день знаходяться у дослідних зразках.

  «Найголовнішим ресурсом необхідним для будівництва майбутнього енергоблоку завжди був та буде, підготовлений десятиліттями, висококваліфікований персонал, з високим рівнем відповідальності та культури безпеки. Команда професіоналів, у яких за плечима тридцятирічний досвід безпечної експлуатації блоків, успішне проходження міжнародних місій. Саме наш колектив – це наша головна цінність», – наголосив С. Куроєдов.

  Зважаючи на прийняте науково-технічною Радою рішення, проект спорудження енергоблоку №5 РАЕС, як заміщуючої потужності, доцільний та своєчасний, ТЕА схвалене. Наступним етапом для реалізації проекту буде розробка технічних вимог для реакторної установки, якою спеціалісти РАЕС займуться вже до кінця поточного року.

  Починаючи з 2030 по 2040 роки, генерація на АЕС України скоротиться з 13,9 ГВт до 3 ГВт, у зв’язку з виведенням з експлуатації діючих енергоблоків. Енергетичною стратегією України передбачений розвиток атомної генерації. Рівненська АЕС, яка від початку планувалася шестиблочною (з проектною потужністю 4835 МВт) є відмінним майданчиком для будівництва нових енергоблоків для заміщення і збільшення потужностей. Про це свідчать географічне розташування (близькість до кордонів ЄС, сусідство з енергозалежними областями), соціально-економічні передумови, низька сейсмоактивність регіону, його інвестиційна привабливість, розвинена інфраструктура та потенціал електростанції. Будівництво нового блоку РАЕС дозволить залучити інвестиції в дотаційні регіони, забезпечити розвиток промисловості, реалізувати заміщення дорогих дефіцитних енергоносіїв – газу і вугілля.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Для української армії випробовують рухому станцію очищення води «Джерело-2000»

  В інтересах Збройних сил України проводять випробування рухомої станції очищення води «Джерело-2000».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Реалізації проєкту високошвидкісної залізниці в Україні коштуватиме 2-5 мільярдів доларів

  Вартість будівництва високошвидкісної залізниці в Україні може скласти близько 2-5 мільярдів доларів, заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності "Укрзалізниці" Володимир Шемаєв.

  До України прибув 50-й контейнерний потяг з Китаю (відео)

  До Києва з Чунцина прибув контейнерний поїзд, який доставив 62 контейнери.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр транспортних стратегій.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.Передає Національний Промисловий...

  Бельгія передала Україні науково-дослідне судно Belgica для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів

  Для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica» (A962).Про це йдеться в...

  Зараз читають

  Дарницький міст у Києві добудують до кінця 2022 року за 1 мільярд гривень

  ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада" виграло тендер на добудову Дарницького мосту в Києві сумарною вартістю 1,15 млрд...

  Українські підприємства цьогоріч планують збільшити виробництво цукру на 30%

  В Україні у 2021-2022 маркетинговому році (МР) передбачається виробництво цукру на рівні 1,4 мільйона тонн, що на...

  Національна поліція отримала автомобілі та обладнання від ЄС (відео)

  Національна поліція України отримала техніку загальною вартістю 3,4 мільйона євро.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  “Укрпошта” до лютого 2022 року комп’ютеризує ще 1250 сільських відділень

  АТ "Укрпошта" планує до лютого 2022 року комп'ютеризувати ще 1250 сільських відділень в населених пунктах з населенням...