9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

На Рівненській АЕС завершилася місія МАГАТЕ з надання технічної допомоги Україні

На Рівненській АЕС завершилася місія МАГАТЕ з надання технічної допомоги Україні щодо ядерної безпеки та захищеності електростанції.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу Рівненської АЕС.

У межах короткострокової, проте насиченої місії на Рівненській АЕС, команда МАГАТЕ провела оглядові перевірки та обговорила питання ядерної та фізичної безпеки, аварійної готовності та реагування, зустрілася з керівництвом, поспілкувалася з персоналом електростанції. З експертами МАГАТЕ обговорено стан виконання постачання й уточнено потреби електростанції в додатковому обладнанні, переліки яких направлялися в МАГАТЕ від ДП НАЕК «Енергоатом».

Під час підсумкової наради обговорено проміжні результати місії, відзначено позитивні практики та запропоновано певні заходи задля вдосконалення безпеки електростанції.

blank
Представники місії МАГАТЕ під час огляду Рівненської АЕС. Фото пресслужби станції

Експерти МАГАТЕ відзначили, що персонал РАЕС продовжує експлуатувати станцію з високим професіоналізмом, відповідно до затверджених процедур та меж безпеки, попри складні умови через військову агресію росії в Україні.

«Системи безпеки РАЕС працюють ефективно, використовуючи багатоешелонний/багаторівневий захист та градуйований підхід. Важливо, що рівненські атомники оперативно реагують на виклики, які виникають після ракетних ударів росії по об’єктах енергетичної інфраструктури, та вдосконалюють діяльність. Щодо напряму «ядерна безпека» жодних критичних зауважень під час місії не виявлено. Станція експлуатується на високому рівні. На Рівненській АЕС успішно реалізовано постфукусімські заходи: зокрема підтримуються в готовності мобільні насосні установки та мобільні дизельгенераторні станції», – прокоментували результати місії експерти.

Також з позитивних практик відзначено й роботу на електростанції в напрямі управління станом тривожності та стресом персоналу. Відділом розвитку персоналу (ВРП) РАЕС вжито ряд заходів заради психологічної підтримки персоналу в умовах високої психоемоційної напруги.

blank
Представники місії МАГАТЕ під час огляду Рівненської АЕС. Фото пресслужби станції

Як зазначив генеральний директор РАЕС Павло Ковтонюк, питання людського фактора – критичне питання для безпеки. Окрім допомоги від МАГАТЕ в напрямі ядерної та фізичної безпеки, будемо вдячні за можливість організації передачі психологам ВРП РАЕС кращих світових практик і методологій психологічної підтримки.

«Керівництво держави, Компанії та кожної української АЕС робить все можливе, щоб забезпечити ядерну безпеку. У світі має бути чітке розуміння неприпустимості будь-яких військових дій біля ядерного об’єкта, має бути запроваджена зона фізичної та ядерної захищеності навколо АЕС. Необхідно внести зміни до «Конвенція про фізичний захист ядерного матеріалу та ядерних установок» – включити пункт щодо недопущення терористичних атак з боку сусідніх держав», – наголосив Павло Ковтонюк.

Експерти МАГАТЕ та фахівці Рівненської АЕС відзначили плідну співпрацю та сподіваються на її продовження. Спеціалісти переконані, що лише спільними зусиллями можливе повернення до мирного життя і подолання наслідків війни.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають