9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

На Рівненській АЕС впроваджують пілотний проект з управління безпекою

Спеціалісти рівненської АЕС взяли участь у випробуваннях фільтрувального обладнання системи примусового скидання тиску з системи герметичного огородження для енергоблоку №3 Рівненської АЕС, яке було виготовлене у Чехії в рамках реалізації програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС. Захід реалізується за кредитні кошти ЄБРР/Євроатом.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу АЕС.

Система примусового скидання тиску призначена для високоефективного очищення парогазової суміші, що надходить з ГО у процесі аварійної вентиляції, а також для захисту ГО, яке є останнім бар’єром безпеки, від втрати цілісності.

Участь у випробуваннях на майданчику заводу-виробника «SKODA JS a. s.» взяли провідний інженер з реконструкції та ресурсу реакторного цеху №2 (РЦ-2) Володимир Сусь та інженер з ресурсу РЦ-2 Олексій Нікулін.

Дане обладнання розроблене на основі технології французької компанії AREVA та об’єднує “мокрий” та “сухий” методи фільтрації. Двоступеневе очищення забезпечує високу ефективність утримання аерозолів, а також виключає небезпеку забивання та оплавлення аерозолів у метало-волоконному фільтрі.

Результати випробувань підтверджують відповідність обладнання вимогам технічної специфікації і конструкторської документації. Постачання та налагоджування обладнання заплановано реалізувати на енергоблоці №3 під час планово-попереджувального ремонту 2019 року. Аналогічну систему планується також встановити на енергоблоці №4 Рівненської АЕС у 2020 році.

Останні новини:

Зараз читають