9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

На Рівненщині встановлять декілька вітряків та міні-ГЕС

blank
Міні ГЕС

У Рівненській області мають намір встановити вітрогенератори біля міст Дубно та Вараш, а на Острожчині – запустити міні-гідроелектростанцію.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на EcoTown.

Проекти з використання енергії вітру готові реалізувати польські інвестори, а зведенням гідроспоруди на річці Збитенка у селі Межиріч Острозького району зацікавилося підприємство з Києва.

Як зазначив міський голова Дубен Василь Антонюк, планується встановлення трьох вітряків на найвищій точці міста – Шибиній горі, розташованій неподалік траси Київ-Чоп.

Поляки зацікавлені генерувати електроенергію і продавати її за «зеленим» тарифом в українську енергосистему, – розповів мер. – Якщо проект запустять у Дубно – інвестори вже приїздили у місто на початку лютого, наступним кроком буде встановлення вітрогенераторів у Вараші.

За словами Василя Антонюка, вітряки забезпечать додаткові надходження у бюджет, а держава отримає альтернативну енергію.

Такі вітрогенератори працюватимуть і при невеликій швидкості вітру – від 4 м/с, – пояснює він. – Інвестори і раніше цікавилися такими проектами, але можливість їх розвивати з’явилася тільки зараз – на даний момент ми знаходимося на етапі переговорів.

На додачу, у селі Межиріч Острозького району підприємство “Енерджі Вотер”(Київ) хоче збудувати міні-гідроелектростанцію на річці Збитенка.

Нова ГЕС зможе виробляти 60 кВт-год», – зазначає заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, додаючи, що проект лише розробляється.

Наразі у Рівненській області працює дві міні-ГЕС – у селі Хрінники Демидівського району та у смт Млинів. Плани приватних інвесторів звести гідроелектростанцію на Случі у Березнівському районі зараз заморожено.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають