9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

На Полтавщині підприємець побудував 30 кВт електростанцію на власному полі

В селищі Затон, Великобагачанського району, що на Полтавщині підприємець побудував 30 кВт електростанцію на власному полі. Це не тільки звільнило його від платіжок за світло, а й стало приносити гарний дохід.

Олексій Онищенко за фахом зоотехнік, раніше займався сільським господарством, але потім перейшов на «зелену сторону». З 2017 року у господарстві Олексія є власна сонячна електростанція потужністю 30 кВт/год. За його словами, стартова потужність станції була 3 кВт. Повідомляє Національний промисловий портал.

Наразі підприємець користується зеленим тарифом – продає вироблену електроенергію в загальну мережу згідно з договором ПАТ «Полтаваобленерго». Процес підписання документів зайняв близько 6-7 міс.

«Я 5% виробленої енергії споживаю – все інше продаю. Термін окупності моєї станції 5-6 років» – зазначив Олексій, власник панелей.

Унікальність електростанції в тому, що площадки мають трекінгові системи, які забезпечують автоматичне обертання панелей за сонцем протягом світлового дня.
Завдяки такому механізму виробіток електроенергії збільшується на 30 – 40 %, у порівнянні з нерухомими панелями, що вставляються на даху.

У похмуру погоду електростанція виробляє 3 кВт за год, цього вистачає на власні потреби господарства.

Варто зазначити, що зелений тариф діє лише на електроенергію, що виробляється станцією в надлишку, за умови обов’язкового власного споживання господарством. Тож підприємець наголошує – домашня електростанція невеликої потужності буде покривати тільки власні потреби. Але окрім прибутку є ще один плюс – незалежність від комунальних платіжок.

Як зазначає фахівець з енергозбереження та ВДЕ Громадської організації «ЕКОЛТАВА» – Максим Макуха зелений тариф це загальноєвропейська практика. Згідно з законодавством України, виробники електроенергії через ВДЕ можуть продавати її у загальну мережу. Для тих, хто підпише договір до 2019 року зелений тариф становить 17-18 євроцентів за 1 кВт (залежно від курсу – від 4 до 5 грн). Після зазначеного терміну величина тарифу буде зменшуватися.

Загалом, Україна зобов’язалася підтримувати стратегію переходу на відновлювані джерела енергії на 100 % у порівнянні з викопною енергетикою до 2050 року.

ГО “ЕКОЛТАВА”

Останні новини:

Зараз читають