9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Лютого, 2024

На Полтавщині на даху поліклініки встановили сонячні колектори для забезпечення гарячою водою весь медзаклад

На даху Лубенської поліклініки встановили одне з найпотужніших в Україні геліо-полів.

Про це повідомляє канал «Лубни», який підготував репортаж із місця події, передає Вечірня Полтава.

В ці дні на даху Лубенської поліклініки для дорослих ведуться монтажні роботи зі встановлення сонячних колекторів, які нагріватимуть воду на всі 7 поверхів лікарні. Ця установка, яка складається з 40 елементів, є другою за розмірами в Україні. Хочу зазначити, що теплої води, зі слів лікарів, ця будівля не бачила близько двадцяти п’яти років! — написав у групі «Мої Лубни» користувач Володимир Хоменко.
Як розповів міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, встановлення колекторів триває вже близько двох місяців.

Реалізовує проект встановлення геліосистеми для підігріву води у Лубенській центральній міській лікарні ПАТ «Дніпрополімермаш». Це наш спільний проект із Регіональним екологічним центром. Фінансується 50 на 50 міським бюджетом та урядом Норвегії. Зараз тривають роботи з реконструкції існуючої системи. Щоб реалізувати цей проект, нами проведений тендер. Проектна вартість становила  1 млн. 800 тис. грн. Тендер виграла фірма, яка запропонувала зробити все за 1 млн. 390 тис. грн. Місто зекономило 400 тис. грн. на проведенні тендерної закупівлі. На мою думку, роботи ведуться якісно, сподіваюся, що до закінчення березня всі вони будуть завершені, — сказав мер Лубен.

За словами Олександра Грицаєнка, місто реалізовує цей проект, щоб економніше підігрівати воду в басейні в неопалювальний період. Це необхідно для того, щоб діти, які приходять плавати в басейні, та пацієнти лікарні могли користуватися ним не лише взимку.

Ця система працює повністю в автоматичному режимі. Обслуговування має відбуватися буквально раз на рік. Це не потребує значних додаткових оплат чи чогось подібного. Знання з обслуговування мінімальні, все просто. Системою управляє цифровий контролер, в який ми внесемо всі необхідні параметри. Це потрібно для того, щоб система не працювала в «холостому» режимі, аби підтримувати оптимальну температуру у басейні, бакові-нагрівачі та мережі лікарні, — розповідає провідний інженер ПАТ «Дніпрополімермаш» Владислав Подрін.

За словами інженера, зміни стосуються усієї системи водозабезпечення. ПАТ «Дніпрополімермаш» провело ще й реконструкцію всіх стояків гарячої води у приміщенні, замінило умивальники, сифони, змішувачі води. Загалом оновлення торкнулося 44-х точок. Замінили фахівці і весь трубопровід: металевий демонтували, а замість нього встановили новий поліпропіленовий, який має прослугувати не менше 50 років.

У басейні планова температура має бути 28—30 градусів. Згідно з техзавданням, ми маємо подати в умивальник воду температурою 55 градусів. Контролювати воду можемо з допомогою термоклапанів, також у нас є резервні джерела на випадок нестачі сонячної енергії. У бакові встановлено тен на 12 кіловат, який спрацьовує автоматично і вмикається лише за необхідності. Також передбачений резервний нагрів бака з допомогою системи опалення. Особливо взимку, коли мало сонця. Влітку воду в мережах не треба додатково гріти, а от басейн, можливо, необхідно буде підігрівати. Але це в разі, якщо будуть дуже довгі похмурі періоди. Ймовірно, це може бути восени, коли опалення ще не ввімкнули, а сонця вже дуже мало. Але я думаю, що ця система значно скоротить споживання основних джерел підігріву — електроенергії чи дров, — говорить Владислав Подрін.

Загалом усю систему може обслуговувати лише одна людина. Але сервісні послуги для цієї системи також доступні. Геліосистема встановлена на даху лікарні — на покрівлі над 7 поверхом. Цей об’єкт — перший подібного типу в Лубнах.

Тут безпосередньо знаходиться геліополе з сонячними колекторами, яке перетворює сонячну енергію на теплову, вона передається в котельний вузол і далі розподіляється вже туди, куди необхідно. Встановлено 40 сонячних пласких колекторів польського виробництва, марки «Hiwalex». Ця марка досить відома й добре зарекомендувала себе в роботі. Працівники вже герметизують точки встановлення на даху. Роботи залишилося небагато, і ми її дуже скоро закінчимо. Сумарна потужність цього геліополя — близько 60 кіловат на годину. Тобто протягом світлового дня воно здатне генерувати стільки тепла, що його буде достатньо, щоб весною, влітку та восени забезпечити нагрівання води у лікарні. Думаю, ця система в Україні десь третя за величиною і потужністю, — розповідає Владислав Подрін.

За інформацією міського голови Лубен, геліосистему планують запустити в квітні, коли ще працюватиме опалення. Нагрівання відбуватиметься паралельно: якщо не вистачатиме енергії сонця, воду підігріватимуть ще й за допомогою опалення.

Після завершення цього об’єкта сонячні колектори хотіли б встановити і на дитячій лікарні, — сказав насамкінець мер Олександр Грицаєнко.

Він також наголосив, що в період, коли дуже здорожчали електроенергія, газ та дрова, орієнтація на використання сонячної енергії — досить прогресивна. Тим паче, що такі проекти в Україні допомагають реалізувати міжнародні та обласні фонди.

Останні новини:

Зараз читають