9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 24 Січня, 2022

На Полтавщині модернізували газову компресорну станцію

21 грудня 2018 року, Укртрансгаз запустив в режимі тестування перший газоперекачувальний агрегат, переоснащений в процесі модернізації компресорної станції «Гребінківська». Планується, що він буде введений в промислову експлуатацію до кінця року.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-служба Укртрансгазу.

У агрегаті №1 замінено старий газотурбінний двигун ДЖ-59Л на новий ДГ90Л2.1 з потужністю 16 МВт виробництва українського ДП «НВКГ «Зоря» – «Машпроект».

11 червня 2018 року, Укртрансгаз провів відкриті торги на закупівлю послуг з ремонту технологічного обладнання для компресорної станції «Гребінківська» на загальну суму 92,7 млн грн. Переможцем тендеру стало ДП «НВКГ «Зоря» – «Машпроект».

Нові газотурбінні двигуни використовують 4 900 м3/год паливного газу для забезпечення власної роботи, що на 15% економніше у порівнянні зі старими. При цьому, за результатами фактичного тестування, викиди в атмосферу оксидів азоту складають у середньому 50 мг/м3 (майже в два з половиною рази менше), а викиди оксидів вуглецю – 1 мг/м3 (в 30 разів менше). Такі показники відповідають нормативам Директиви 2010/75/ЄС про промислові викиди.

Крім того, ДП «НВКГ «Зоря» – «Машпроект», впровадило на КС «Гребінківська» систему віддаленого моніторингу і технічної діагностики роботи газоперекачувальних агрегатів (ГПА).

Система моніторингу дозволяє знизити ризики відмов обладнання, здійснити перехід до ремонтів газотурбінних двигунів за їхнім фактичним технічним станом та, відповідно, зменшити тривалість простоїв обладнання та вартість їхніх ремонтів

Дистанційна система моніторингу – авторська розробка конструкторського відділу систем автоматичного управління ДП НВКГ «Зоря» – «Машпроект».

Активна робота розпочалася в квітні 2018 року: було прийнято рішення про впровадження системи в дослідно-промислову експлуатацію на об’єкти АТ «Укртрансгаз». Пілотний проект реалізували на трьох газоперекачувальних агрегатах КС «Гребінківська».

Сама по собі ідея не нова: всі виробники газових турбін останнім часом впроваджують подібні програми. Після закінчення тестування 15 січня 2019 роки програму будуть встановлювати на всі машини виробництва ДП «Зоря» – «Машпроект».

З початку вересня 2018 рокук АТ «Укртрансгаз» має затверджений НКРЕКП План розвитку ГТС на 2018 – 2027 роки на суму 60 млрд грн. При його формуванні спеціалісти Укртрансгазу керувалися необхідністю надійно забезпечувати стале функціонування української ГТС, привести у відповідність до сучасних стандартів показники екологічності та енергоефективності, підвищити фінансову ефективність її роботи задля взаємовигідної співпраці з вітчизняними та іноземними клієнтами.

Планом передбачені інвестиції в розмірі:

– 6 млрд грн на 2018 рік
– 19,5 млрд грн на 2019 – 2020 роки
– 34,5 млрд грн – протягом 2021 – 2027 років.

Доцільність проведення реконструкції об‘єктів ГТС базується на аналізі їхнього технічного стану і завантаженості, в тому числі з урахуванням загрози припинення транзиту російського газу територією України. При розробці Плану компанія також зважала на фактор підтримки розвитку власного видобутку газу в Україні як у теперішньому так і в майбутньому.

За напрямами фінансування на 10 років передбачено:

  •  22,8 млрд грн – на газопроводи
  • 14,7 млрд грн – компресорні станції
  • 14 млрд грн – газорозподільчі станції
  • 5,8 млрд грн – закупівлю техніки і обладнання
  • 2,7 млрд грн – інші об’єкти виробничого призначення.

ДП НВКГ «Зоря» – «Машпроект» – відомий в світі розробник і виробник газотурбінного устаткування, монополіст на ринку країн колишнього СРСР у сфері розробки і виробництва газових турбін для кораблів військового флоту. Входить до складу державного концерну «Укроборонпром».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають