9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

На одній з українських АЕС після ремонту запустили енергоблок з паливом Westinghouse

На одній з вітчизняних атомних електростанцій на чотири дні раніше запланованого терміну завершили плановий ремонт енергоблока.

Передає Промисловий Портал з посиланням на Енергоатом.

Це вже восьмий блок із дев’яти, що під час війни працюють на підконтрольній Україні території і який був відремонтований в межах наймасштабнішої за всю історію незалежності ремонтної кампанії в національній енергетиці.

Таким чином Об’єднана енергосистема України зміцнилась ще на 415 МВт потужності, що вкрай важливо на початку холодного сезону.

«Вже наступного місяця ми виведемо з планового ремонту ще один блок АЕС. Відтак до енергомережі будуть під’єднані та працюватимуть на максимальній наявній потужності всі дев’ять енергоблоків, розташованих на підконтрольній Україні території. Тож і протягом цього осінньо-зимового періоду атомна генерація забезпечуватиме понад 50% електроенергії, необхідної Україні», – зазначив Петро Котін.

Енергетики Рівненської АЕС. Фото пресслужби станції

«Атомна генерація минулої зими стала основою енергосистеми країни і залишатиметься такою цього опалювального сезону. Загалом електроенергії, яку генерують наші електростанції, достатньо для покриття потреб споживачів. Працівники всіх видів генерації та розподільних мереж працюють 24/7, аби вчасно підготувати енергосистему до зими», – зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.

Варто зауважити, що підключений енергоблок працює на американському ядерному паливі, виробленому компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців українського “Енергоатома”. У компанії зазначають, що цей факт демонструє курс України на зміцнення енергетичної незалежності, оскільки раніше реактори цього типу працювали тільки на ядерному паливі російського виробництва, та нині монополію рф на ринку ядерного палива вдалося похитнути.

Останні новини:

Зараз читають