9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

На Миколаївщині мають намір побудувати сонячну електростанцію потужністю 6МВт з навчальним центром

blankУ Первомайську мають намір побудувати сонячну електростанцію потужністю 6МВт з навчальним центром.

Проект реалізуватиме інвестиційний фонд «Сан Пауер», який спеціально створить дочірнє підприємство «Сан Пауер Первомайськ», передає Николаевские Известия. За матеріал EcoTown.

Передбачається, що сонячна електростанція розташується на ділянці площею 12 гектарів. Зводити СЕС біля міського звалища, як пропонувалося раніше, інвестори відмовились через відсутність необхідної енергетичної інфраструктури для підключення.

Станція буде працювати без акумуляторів, безпосередньо передаючи енергію в мережу. Гарантійний термін експлуатації СЕС – 20 років. Забруднення ж панелей становить всього близько 1% у рік.

Реалізація проекту забезпечить додаткові надходжень у бюджет: крім орендної плати за землю, місто отримуватиме ще й 2,4 млн гривень податку на прибуток щорічно.

Інвестори обіцяють ввести в експлуатацію сонячну станцію за рік. Будівництво об’єкту, яке триватиме близько 6 місяців, дозволить створити 70 робочих місць. «Сан Пауер» має намір залучити до зведення СЕС місцевих підрядників.

Примітно, що на сонячній станції буде функціонувати навчальний центр. Керуватиме роботою СЕС фахівець з штату компанії, на інші посади візьмуть первомайців.

У перспективі розглядається можливість участі інвестора у соціальних проектах, і навіть облицюванні старих будівель сонячними панелями.

Міські депутати за питання виділення землі для будівництва сонячної електростанції голосували мляво. Як результат, виділення землі було схвалене за умови підписання інвестором договору про участь у соціальних проектах.

Сьогодні компанія «Сан Пауер» активно будує сонячні станції в Україні і наразі займає 14% ринку.

Останні новини:

Зараз читають