9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

На Львівщині зведуть мобільну гідроелектростанцію

Поблизу села Липинці, що на Львівщині на річці Дністро, планують звести мобільну мікрогідроелектростанцію. Орієнтовна потужність станції становитиме 200 кВт. Для зведення ГЕС не потрібно водосховище, тож вона не зашкоджуватиме довкіллю.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на wz.lviv.ua

Це буде полімерна гребля автоматичної дії, для якої не потрібне водосховище і яка завдяки датчикам спускатиметься, як тільки рівень води підніматиметься, і навпаки, – розповідає співвласник компанії-будівника “Вотерструм” Андрій Авдеєнко.

Станція є мобільною, тож її можна демонтувати, і встановити на іншому місці. Вона виготовлена з полімеру, який не розчиняється у воді та не руйнується під дією сонячних променів. МікроГЕС споживає 8 кубометрів води на секунду, тоді як на цій ділянці річки проходить приблизно 40 кубометрів на секунду, тож навіть у найпосушливіше літо води вистачатиме і на роботу турбіни, і на вільний прохід для риби.

Дністер – паводкова річка: під час сильних дощів чи танення снігу рівень води різко піднімається. У багатоводний період влив ГЕС буде помітний на ділянці 100−300 метрів, а у маловодний – на близько 7 км, що піде на користь рибі: вода прогріватиметься менше і буде більше насичена киснем, — розповів Андрій Авдеєнко.

Для мінімізації впливу на довкілля на Липицькій ГЕС окрім рибоходу планують встановити перед греблею механічне та ультразвукове захисне обладнання, аби запобігти травмуванню риб. Крім того інвестор зобов’язався профінансувати польові іхтіологічні дослідження, які дозволять дізнатись, які види риб водяться у Верхньому Дністрі і як краще для них проектувати рибоходи.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають