9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

На Львівщині відкрили нову біогазову електростанцію

На Львівщині відкрили нову біогазову електростанцію, яка надасть понад 800 тис. куб. м газу на рік та “зелену” енергію для близько 735 сімей.

Вона запрацювала на полігоні твердих побутових відходів у Львівській області, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

“Завдяки побудованій тут біогазовій електростанції 38 гектарів сміттєвого полігону, який викидає мільйони кубометрів шкідливого звалищного газу, стануть джерелом енергії для навколишніх домогосподарств. За нашими підрахунками, завдяки цьому об’єкту в атмосферу не потрапить понад 2 мільйони м куб. метану, який в 30 разів сильніше шкодить клімату, ніж вуглекислий газ”, – наголосив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.

Як зазначили в ОДА, «звалищний» газ формується під час анаеробного (без доступу повітря) розкладу органічних решток відходів (залишки їжі, листя, гілки й т.д.). Зазвичай, цей газ є однією з причин пожеж і вибухів на звалищах. Такі пожежі важко загасити, бо вони утворюються і горять не на поверхні, а в глибині звалища.

“Тепер ризик займань та пожеж на цьому полігоні, які вже ставалися у минулому, зменшився. Видобування біогазу має також знизити висоту тіла полігону – сміттєзвалище осяде під власною вагою. Тому, безсумнівно, Львівська область, а також сім’ї, які проживають біля полігону та отримуватимуть електроенергію з цієї станції, суттєво виграють завдяки цьому об’єкту. Відкриття цього об‘єкта є черговим етапом в рекультивації полігону, черговим етапом в забезпеченні екологічної безпеки для жителів Львова та області”, – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Технологія дегазації на звалищах не тільки знижує викиди метану, а й знижує пов’язані з цим викиди летючих органічних сполук (ЛОС) та інших забруднювачів повітря, усуває неприємні запахи.

Фото: Львівська ОВА

За словами міського голови Львова Андрія Садового, рекультивація полігону у Великих Грибовичах є надзвичайно важливим проєктом для міста, який реалізують завдяки підтримці європейських банків.

«Він входить до комплексного плану вирішення проблеми з відходами у Львові. Наразі триває технічна рекультивація, яка включає в себе спорудження системи збору, підготовки та утилізації полігонного газу з генерацією електричної енергії. Це дозволить покращити екологію в довкіллі, адже полігон поступово буде зменшуватися в об‘ємах через викачування метану та інших газоподібних елементів. Переконаний, що сьогоднішнє відкриття біогазової електростанції та робота у синергії із Нафтогазом і Clear Energy стане новим кроком у цій важливій справі”, – підкреслив Садовий.

Для надійності процесу на станції встановлено австрійське обладнання Jenbacher, яке використовується в біогазових проєктах по всій Європі.

«Станція виробляє 2 мільйони 645 тисяч КВт/год на рік, заміщуючи при цьому понад 800 тисяч кубів природного газу. Це дає можливість забезпечити “зеленою” електроенергією близько 735 домогосподарств і разом з тим скоротити викиди CO2 в атмосферу обсягом близько 30 тисяч тонн на рік”, – пояснив співзасновник та голова наглядової ради Групи Clear Energy Петро Багрій.

Збір біогазу здійснюється за допомогою свердловин, які рівномірно розташовані по тілу полігона, та системи збору поверхневих газів. Наразі на цьому полігоні пробурено 29 вертикальних та 4 горизонтальних свердловини.

Фото: Львівська ОВА

Свердловини розташовуються вертикально на глибину 12,5 метра. Від кожної свердловини йде трубопровід (шлейф) до газозбірного пункту. Від газозбірних пунктів за допомогою трубопроводів (магістраль) біогаз транспортується до електрогенераторної установки (ЕГУ). Газ спалюється у двигуні, який обертає електричний генератор. Утворена електроенергія передається в мережу за допомогою комплектної трансформаторної підстанції.

Про Грибовицьке сміттєзвалище

Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) – єдине легальне місце для скупчення сміття зі Львова та довколишніх сіл. Діє з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі під Львовом. Площа звалища становить понад 38 га.

Питання щодо закриття Грибовицького сміттєзвалища й будівництва сміттєпереробного заводу у Львові підіймалося неодноразово з кінця 1990-х років. 28 травня 2016 року на території сміттєзвалища спалахнула масштабна пожежа, стався обвал твердих побутових відходів, внаслідок чого під завалами загинули троє рятувальників. Надалі сміття несанкціоновано вивозили до центру та півдня країни, що викликало супротив місцевого населення та відкрито кримінальне провадження щодо організаторів перевезень.

Останні новини:

Зараз читають