9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

На Львівщині відкрили найбільшу в Україні дахову сонячну електростанцію

На Львівщині побудовано найбільшу в Україні дахову сонячну електростанцію для власного споживання виробничого підприємства.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Leopolis.News.

З перших днів війни, на плечі підприємств з заходу лягла відповідальність за економічну ситуацію в країні. Протягом всього часу з початку війни, місцеві виробники працюють, щоб запрацювала та стабілізувалась економіка, а люди отримали стабільні робочі місця.

Проводяться роботи з енергозаощадження на підприємствах. Так, місяць тому на Львівщині, у місті Радехів, запрацювала найбільша в Україні дахова сонячна електростанція для власного споживання двох підприємств. ТОВ «Мебель-Сервіс» займається виготовленням меблів, а ТОВ «Радехів Біо Фарм» розведенням і вирощуванням свиней.

Ще до початку війни було прийнято рішення про перехід на альтернативне енергоспоживання та встановлення власної сонячної електростанції. Партнером по поставці та монтажу обладнання стала компанія Рейтон Сан (RAYTON).

Ця сонячна електростанція побудована без використання будь-яких державних програм компенсацій, субсидій чи дотацій і не передбачає продажу електроенергії за «зеленим тарифом», а вся згенерована електроенергія споживається підприємством.

Результатом виконаних робіт стало встановлення станції потужністю 725 кВт. Для цього було використано 2 південних скати свинарників. Для реалізації задіяли 1331 сонячних панелей Trina потужністю 545 Вт. Серцем системи стали 6 інверторів та система моніторингу Huawei. Так, окупність даної сонячної електростанції трішки більше 3-х років. А з ростом тарифу, строк окупності буде зменшуватись ще більше.

Також, важливим аспектом встановлення сонячної електростанції є те, що це є прямим виконанням указу президента України від 2021 року щодо старту проекту про розвиток відновлюваних джерел енергії «Зелена країна». І особливо враховуючи той факт, що це експортоорієнтована компанія, яка планує збільшувати обсяги реалізації продукції за кордон. А більшість європейських партнерів віддають перевагу для співпраці виробництвам, що заміщують частину енергоспоживання зеленою енергетикою. 

Отже, підприємство домоглося ринкової окупності проекту без будь-яких «зелених» тарифів з боку держави, що має бути прикладом для інших підприємств при будівництві об’єктів генерації енергії з відновлюваних джерел.

Це не перший проект сонячної електростанції для власного споживання в Україні. Так, раніше компанія RAYTON вже реалізувала схожі проекти на таких об’єктах як: пивзавод Уманьпиво, Бердичівський пивоварний завод, підприємство Панда, що льє воду «Караван», автозаправочні комплекси Окко, і багатьох інших, що вирішили побудувати сонячні електростанції виключно для власного споживання.

Сонячні електростанції для власного споживання, це нова сторінка в історії промисловості України, яка дає можливість замінювати закупівлю частини електроенергії з енергоринку на відновлювану енергію сонця за більш конкурентною ціною і з повною відсутністю викидів СО2, роблячи виробництва такими, що піклуються про довкілля.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають