9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

На Львівщині відкрили першу чергу будівництва сонячної електростанції потужністю 72 МВт

На Львівщині поблизу села Терновиця відкрили першу чергу будівництва сонячної електростанції «Яворів-1».

Про це повідомляє прес-служба НЕК «Укренерго». Як повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Лев Парцхаладзе, потужність СЕС, яку називають найбільшою в Західній Україні, становить 72 МВт. Вона зможе виробляти приблизно 80 млн кВт/год енергії щороку, передає Твоє місто.

У межах першої та другої черги будівництва на СЕС встановлять 230 тисяч сонячних панелей, які розташують на території колишнього Яворівського хімічного заводу, непридатного для подальшого виробництва.

Сонячна електростанція «Яворів-1» приєднується до ВРУ-110 кВ підстанції 330 кВ «Яворів» Західної енергосистеми за допомогою кабельної лінії. Довжина траси КЛЕП орієнтовно становить 3 км.

Будівництво станції розпочали у березні цього року. Завершення усіх робіт і повне введення в експлуатацію обох черг будівництва станції заплановане на осінь 2019 року. Інвестиційний вклад у будівництво становить 36 млн євро. Крім цього, у лютому цього року ТОВ «Енергопарк Яворів» підписало з ЄБРР угоду про кредит на 24,7 млн євро для будівництва сонячної електростанції.

Фото: Лев Парцхаладзе

Обслуговує станцію ТОВ «Енергопарк Яворів», що належить до групи компаній «ОптімаЕко», яка займається розвитком альтернативної енергетики на Львівщині.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають