9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

На Київській ТЕЦ-6 встановили обладнання для заощадження газу за 103 млн грн

ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» завершило на ТЕЦ-6 будівництво унікального для України та Європи енергоефективного конденсаційного економайзера.

Його будівництво було розпочате в 2017 році. А на початку цього року потужне сучасне обладнання після випробувань введене в експлуатацію і зараз працює в плановому режимі. Пповідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ПАТ «КИЇВЕНЕРГО».

Основні ефекти збудованого на ТЕЦ-6 конденсаційного економайзера – це економія близько 10% палива (10 млн м3 газу в рік, яких достатньо для забезпечення теплом 20 багатоповерхівок), збільшення теплової потужності водогрійного котла з 13 до 17 Гкал/год, а також скорочення атмосферних викидів вуглекислого газу на 20 тис. тонн в рік, оксидів азоту – на 18,8 тонн і оксидів вуглецю – на 10,6 тонн. Конденсаційний економайзер забирає з вихідних газів  котла теплову енергію, яка використовується для підігріву мережевої води зі зворотних тепломагістралей міста.

Підвищення енергоефективності обладнання в умовах зростаючої вартості енергоресурсів – пріоритет усієї української енергетики. Таке обладнання КИЇВЕНЕРГО встановило одним із перших в Європі, і сьогодні в Україні подібного за потужністю та якістю обладнання немає. Будівництво конденсаційного економайзера – найбільш значущий інвестиційний проект КИЇВЕНЕРГО на об’єктах столичної генерації у 2017 році. Загальна вартість проекту складає 103 млн грн. 

Починаючи з 2012 року загальна сума інвестицій ПАТ «КИЇВЕНЕРГО» в генеруючі потужності столиці перевищила 1,5 млрд грн.

Останні новини:

Зараз читають