9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Грудня, 2021

На Хмельницькій атомній електростанції відбувається будівництво комплексу з перероблення радіоактивних відходів (відео)

Днями на ХАЕС відбулася відеоконференція штабу з будівництва комплексу з перероблення радіоактивних відходів.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на РадіоТрек.

“Введення в дію комплексу з перероблення радіоактивних відходів на АЕС України — це один з найважливіших інвестиційних проєктів енергокомпанії. Такі комплекси вже побудовані, функціонують та будуть введені в промислову експлуатацію в цьому році на Рівненській та Запорізькій АЕС. На черзі – Хмельницька АЕС”, — зазначила директор з інвестицій та перспективного розвитку «Енергоатому» Тетяна Амосова.

Створення комплексу дозволить удосконалити систему поводження з відходами, забезпечить зменшення обсягів радіоактивних відходів, підвищення рівня захисту персоналу, населення та навколишнього середовища від дії іонізуючого випромінювання, підготовку радіоактивних відходів для подальшого заховання в централізоване сховище або до спеціалізованих підприємств.

https://www.facebook.com/watch/?v=2856713777948368

На засіданні обговорили стан виконання проєктних, будівельно-монтажних робіт за графіком проєкту, постачання обладнання, взаємодії з підрядними організаціями. Генеральний директор ХАЕС Андрій Козюра окреслив поточні питання щодо будівництва комплексу та звернув увагу на «критичні точки» виконання графіка.

“Засідання відбулося після того, як був проведений тендер і визначений підрядник для будівництва. Сьогодні реалізація проєкту вступає в активну фазу. Всі наші сили були зосереджені на закупівлі обладнання, зараз це питання рухається до завершення. Із семи одиниць обладнання — чотири вже знаходяться на майданчику ХАЕС. Ми сподіваємось, що процес повної комплектації обладнанням завершиться в І кварталі 2021 року”, — каже виконавчий директор з ядерної та радіаційної безпеки й науково-технічної підтримки «Енергоатому» Наталія Шумкова.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають