9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

На Хмельниччині ввели в експлуатацію нову фотогальванічну електростанцію потужністю 5МВт

25 липня у Чемеровецькому районі в режимі реального часу відбувся запуск нової фотогальванічної станції (ФЕС) «Кутківці» піковою потужністю 5,09 МВт.

На урочисте відкриття завітали керівництво області та району, інвестори, сільський голова Кутковецької сільської ради, депутати, місцеві мешканці, журналісти.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Хмельницької ОДА.

Фотогальванічна електростанція «Кутківці» — це ще один вагомий крок до підвищення енергетичної безпеки країни та зниження залежності від імпорту енергоресурсів.

Щорічно електростанція генеруватиме близько 5,4799 млн кВт*год електроенергії, зменшуючи майже на 5381 тонн на рік викиди СО2 в атмосферу. Все електротехнічне обладнання даної фотогальванічної електростанції, окрім PV-панелей  — вироблено в Україні.

Проект сонячної електростанції «Кутківці» був реалізований завдяки створеному обласною та місцевою владою сприятливому інвестиційному мікроклімату та ефективній співпраці інвестора ТОВ «Solar Systems», фінансового консультанта ТОВ «Ніар» та фінансового партнера АБ «Укргазбанк». Проектування та будівництво станції виконав ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг», що входить до складу групи компаній KNESS, провідного українського ЕРС-партнера в галузі відновлюваної енергетики. Наразі група компаній KNESS побудувала в Україні вже 33 сонячні електростанції загальною потужністю понад 220 МВт.

Дана електростанція буде забезпечувати жителів с.Кутківці робочими місцями, так на постійній основі буде працювати 8 чоловік та ще 20 сезонних працівників. Посадовець подякував інвесторам за будівництво даної ФЕС та висловив надію на подальшу співпрацю в галузі відновлюваної енергетики.

Останні новини:

Зараз читають