9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

На Хмельниччині на території зруйнованої ферми побудують сонячну електростанцію

ТОВ «Еко-Фотуре» вже понад рік плідно співпрацює із сільською радою, воно після тривалих перемов і консультацій з громадою взялося тут за реалізацію проекту з альтернативної енергетики, яких на Кам’янеч­чині пла­нується декілька, зокрема, у Староушицькій і Слобідсько-Кульчієвецькій ОТГ.

Загальна потужність станції у пікові години складає 2 МВт. Перша черга, що вже готова до роботи, вироблятиме 960 кВт (пік), друга, будівництво якої розпочнуть у липні, – 1040 кВт (пік). Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Подолянин.

Мешканці раніше думали, що ми встановлюємо якийсь атомний реактор, а сонячні модулі випромінюють радіацію, та ще й гіршу ніж Чорнобиль, – розповідає директор ТОВ «Еко-Фотуре» Володимир НАЗИМОК. – Однак приємно, що тепер рихтівчани кардинально змінили думку. Он, маленькі зайченятка бігають по всій території й наші фотоелектричні модулі їх зовсім не лякають.

Ділянка під будівництво раніше була у жахливому стані, бо це руїни старої рихтівської ферми, які простоювали, валилися, заростали бур’янами. Відбудовувати там не було що, та й здавати цю площу аграріям теж було неможливо, адже пшениці не посієш поміж старих фундаментів. Нині ми платимо громаді за орен­ду понад 80 тисяч гривень у рік, сплачуємо податки державі, а та­кож надали постійні робочі місця чотирнадцятьом рихтівчанам. Я також уже вважаю себе місцевим, бо щодня в селі, постійно спілкуюся із жителями. Хоча по­ки що ми не заробляємо на фото­електричній сонячній електростанції, все ж, чим можемо допома­гаємо школі, садочку. Знаємо про жахливий стан місцевих доріг, але дайте нам втілити наш проект у життя – будуть і дороги, і більша допомога громаді.

Як розповів Володимир Валерійович, під час вибору обладнання для ФЕС «Рихта» надано перевагу найбільш надійним і перевіреним, найкращим світовим виробникам. Для будів­ництва ФЕС використано інноваційне високоефективне устаткування, виготовлене за сучасними технологіями. Більшість його завезено з-за кордону: понад 3 тисячі сонячних панелей – із заводу в Китаї; 16 інверторів – з Німеччини, а трансформаторна підстанція та металоконструкції, на кот­рих розміщені фотоелектричні модулі, – вітчизняні, як і кабельна продукція.

Працюватиме ця промислова наземна фотоелектрична сонячна електростанція так: під дією сонячного випромінювання фотоелектричні модулі виробляють електроенергію постійного струму, яка надалі за допомогою мережевих інверторів перетворюється на електроенергію змін­ного трифазного струму. Потоки потужності напругою 0,4 кВ від інверторів після комутації та сумування надходять до власної трансформаторної підстанції ФЕС 0.4/10 кВ й уже від неї – у ПС 35/10 «Рихта», тобто в загальну мережу України.

Весь виробничий цикл від потрапляння сонячної енергії до її продажу відбуватиметься під пильним наглядом «Енергоринку», «Укренерго» та АТ «Хмельницькобленерго», тому що їхні працівники матимуть цілодобовий он-лайн-доступ до станції, тож контролюватимуть не тільки кількість відпущеної енергії, а й відповідність усіх параметрів її якості до існуючих норм.

Останні новини:

Зараз читають