9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 24 Січня, 2022

На Херсонщині з’явиться потужна вітряна електростанція

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) 28 листопада схвалив організацію кредиту на суму до EUR 150 млн ТОВ “Сивашенергопром” (Херсонська обл., “Дочка” норвезької NBT) для будівництва вітряної електростанції (ВЕС) встановленою потужністю 250 МВт в Херсонській області.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Підписання очікується до кінця поточного року”, – повідомив старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов.

Згідно з інформацією про проект на сайті банку, EUR 75 млн може бути виділено з власних коштів ЄБРР, друга половина – синдикована з інших джерел. Загальна вартість зведення ВЕС оцінюється в EUR 369 млн.

Як повідомлялося, норвезька NBT у квітні 2018 року купила ТОВ “Сивашенергопром” (оперує вітропарком потужністю близько 3 МВт) і має намір побудувати на суміжних територіях ВЕС встановленою потужністю 250-330 МВт.

У 2006 році Херсонська облдержадміністрація (ОДА) передала недобудовану Сиваську ВЕС в концесію ТОВ “Сивашенергопром” до 2055 року. У 2011 році “Сивашенергопром” уклав договір оренди земельних ділянок площею 12 га, що знаходяться під концесійної ВЕС, і 1,3 тис. Га, призначених для будівництва нових вітряних і сонячних генеруючих потужностей.

На початку вересня 2018 року був підписаний договір про реалізацію міжнародного інвестиційного проекту з будівництва ВЕС в Херсонській області за провідної ролі норвезької компанії NBT. Згідно з ним, вже до кінця наступного року уздовж північного узбережжя озера Сиваш буде побудовано 67 вітрових електроустановок. Обсяг інвестицій, передбачений цим договором, становить близько $ 450 млн.

Про можливості фінансування цього проекту повідомив в листопаді також Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР).

У точці будівництва Сиваської ВЕС є можливість видачі в об’єднану енергосистему України до 600 МВт потужності, тому що безпосередньо по смузі землевідведення проходять лінії електропередачі 220 кВ, 330 кВ. Поруч також розташована підстанція заводу “Кримський титан”.

NBT на сьогодні володіє 49% акцій вітропарку Linxi потужністю 100 МВт і 33% акцій вітропарку Baicheng потужністю 49,5 МВт в Китаї, а також розвиває два проекти ВЕС в Таїланді по 60 МВт з місцевим партнером, до того ж забронювало земельну ділянку під майбутню ВЕС у В’єтнамі й шукає привабливі можливості в Албанії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають