9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

На Херсонщині стрімко розвивається альтернативна енергетика

 • Сьогодні розвиток альтернативної енергетики набирає обертів по всьому світу. 144 держави проголосили її пріоритетом у своїй політиці і Україна не  є винятком.

  Лише за останні три роки було введено понад 1,6 ГВт теплових потужностей, що працюють на альтернативних видах палива. Зокрема, Херсонська область стала цікава для інвесторів у плані реалізації проектів, пов’язаних із «зеленою енергетикою».

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Херсонської ОДА.

  З цього приводу заступник голови Херсонської облдержадміністрації Євген  Рищук прокоментував: «Старт розвитку альтернативної енергетики на Херсонщині почався на Міжнародному інвестиційному форумі «Таврійські горизонти» 2016 року, де ми презентували площі для розміщення сонячних та вітрових електростанцій. З того року нашою областю зацікавилося багато іноземних інвесторів».

  Відтак, на даний час на Херсонщині діють 11 сонячних (Генічеський, Скадовський, Високопільський, Великолепетиський, Великоолександрівський, Білозерський райони) та 4 вітрові електростанції (Скадовський, Каланчацький, Чаплинський райони), якими упродовж 2016 року згенеровано 140 мільйонів кВт електричної енергії.

  Щодо планів на майбутнє, то найближчим часом у Новотроїцькому районі планується реалізація ще двох проектів з будівництва вітрових електростанцій потужністю 138,6 МВт, загальною вартістю 3,4 мільярда гривень. Також у перспективі будівництво об’єктів альтернативної енергетики компанії «Віндкрафт Україна» в Каланчацькому, Білозерському та Чаплинському районах сумарною потужністю майже 600 МВт.

  Можна з упевненістю сказати, що за такого посиленого росту «зеленої енергетики» зникає потреба у спорудженні другої черги Каховської ГЕС, яку наразі так активно обговорюють.

  За словами Євгена Рищука, активний розвиток альтернативної енергетики на Херсонщині порівняно з іншими областями пояснюється тим, що наш регіон має більш сприятливі умови для будівництва сонячних та вітрових електростанцій – мінімум 240 сонячних днів на рік, а також наближеність до моря та лиману. До того ж, успішна співпраця влади та бізнесу покращує інвестиційний клімат, гарантуючи при цьому безпеку капіталовкладень.

  Розвиток відновлювальної енергетики не дарма на сьогодні посідає одне з провідних місць у промисловості серед високорозвинених країн світу, оскільки енергія сонця та вітру безпечна як для довкілля, так і для людей.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий...

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  Зараз читають

  “Львівський бронетанковий завод” модернізував партію танків Т-64 та Т-72 для української армії (фото)

  Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", передало підрозділам Збройних сил України...

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі отримали комплекти ракетних систем здатних знищувати цілі на воді

  Підрозділи берегової оборони на Азовському узбережжі та Маріуполі отримали 12 комплектів сучасних ракетних систем здатних знищувати цілі...

  В разі закупівлі електровозів Alstom локалізація їх виробництва в Україні може скласти лише 15%

  Міністерство інфраструктури України повідомило, що орієнтовний рівень локалізації локомотивів, переговори про закупівлю яких ведуться з французькою компанією...