9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

На Херсонщині потужність вітроелектростанції мають намір збільшити з 3 до 250 МВт

 • У Херсонській області потужність вітроелектростанції розташованої на озері Сиваш мають намір збільшити з 3 до 250 МВт.

  Ініціатором збільшення потужності об’єкту у 82 рази стала компанія-оператор “Сивашенергопром”, передає Національний промисловий портал, з посиланням на ecotown.

  «Наразі діюча вітроелектрстанція складається з малоефективних турбін малої потужності – 16 установок на 100 кВт і дві – на 600 кВт, – розповідає головний інженер Сиваська ВЕС Сергій Чемериський, – Коефіцієнт використання потужності “соток”, які були розроблені у 80-х роках, становить 10-12%, а більш сучасних Т600 – 26-28%, однак вони будуть продовжувати працювати».

  З розширенням потужності ВЕС одна нова турбіна зможе виробляти більше електроенергії, ніж весь існуючий вітропарк, наголошує Сергій Чемериський.

  «Планується будівництво 78 сучасних вітроенергетичних установок потужністю 2-3 МВт, – каже фахівець. – Робимо розрахунки, орієнтуючись на турбіни Vestas V112 та GW121 на 2,5 МВт від компанії Goldwind, але останнє слово за інвестором».

  Згідно з попередніми підрахунками, коефіцієнт використання нових вітротурбін складе 34,4%. «Такий прогноз можна назвати песимістичним, – каже Сергій Чемериський. – Зараз коефіцієнт використання встановлених Віндкрафт Україна установок V112 (3 МВт) становить 40% і вище».

  Наразі проведені вітровимірювальні роботи. «Згідно з вітрозамірами, зробленими спільно з німецькою компанією GEO NET, на виділеному майданчику швидкість вітру на висоті 100 м сягає 7,5 м/с, – розповідає Сергій Чемериський. – Протягом 5 років роботи Сиваської ВЕС заміряні показники швидкості вітру виявилися більш-менш точними, а найвітрянішим місяцем року став березень».

  Наразі для розширення Сиваської ВЕС оформлено оренду 1307 га на 49 років, зазначає Сергій Чемериський. «Земля знаходиться на території чотирьох сільських громад, з представниками яких близько шести місяців велися громадські слухання, – розповідає фахівець. – Ще є нюанс з переоформленням цільового призначення землі, яке потрібно міняти під кожну окрему турбіну – шматками – без цього банк не виділить кредит на будівництво».

  Для будівництва додаткових потужностей вітропарку мають намір придбати спеціальний кран.

  «В Україні кранів, які можуть монтувати вітроелектричні установки, дуже мало, – пояснює Сергій Чемериський. – У 2012 році було три крана, які могли змонтувати Т600 (висота 60 м, вага гондоли – 23 тонни) – довелося замовляти кран з Києва, якого ми чекали 2 місяці, а для встановлення вітряків висотою до 100 м та потужністю 2-3МВт сьогодні в країні є тільки один кран».

  Розширену Сиваську ВЕС мають намір підключити до НЕК “Укренерго”. «Біля одного з наших майданчиків проходять лінії, які йшли на Крим: одна 220 кВ і дві – 330 кВ, – Ми плануємо підключатися до підстанції, яку мають намір будувати для вітропарку Віндкрафт, – зараз розглядається два варіанти під’єднання – 150 кВ та 330 кВ».

  Потужність Сиваської вітроелектростанції розширили до 250 МВт поки що тільки на папері.«Автоматично на цю потужність встановлюється “зелений” тариф, – пояснює Сергій Чемериський. – Згідно з законодавством, до 2020 року в Україні для вітроелектростанцій діє тариф в розмірі 10,5 євроцентів».

  “Сивашенергопром” планує отримати технічні умови (ТУ) у найближчі 2-3 місяці і перейти до наступних етапів. «Йде робота над розробкою ТЕО – цей проект веде підприємство “Укрэнергомережпроект”, – розповідає Сергій Чемериський.

  Згідно з підрахунками, вартість спорудження вітропарку під ключ – 1,4 млн євро за 1 МВт. Загальна сума інвестицій оцінюється в 327,6 млн євро (за 246 МВт).

  Період окупності добудованої ВЕС складе 5-6 років, а прибутковість становитиме 17,3 – 19,2%, зазначає головний інженер. «Термін окупності залежатиме від потужності, яка буде введена відразу, – пояснює фахівець. – Розглядається варіант запуску спочатку тільки 12 МВт, тоді цифри будуть трохи гірше, або реалізація одразу всього проекту, що відповідно прискорить процес окупності завдяки економії на масштабі будівництва».

  Сиваську ВЕС почали будувати у рамках державної програми розвитку поновлюваних джерел енергії, після закінчення якої у 2006 році об’єкт залишився не завершений. У 2009 році було оголошено конкурс на добудову ВЕС – виграла компанія «Сивашенергопром», яка знайшла інвесторів для завершення будівництва, і є керуючою компанією об’єкта і сьогодні. Сиваська ВЕС генерує електроенергію і отримує виплати за зеленим тарифом з вересня 2012 року.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Мінінфраструктури готове продовжувати пілотний проєкт з допуску приватних локомотивів до залізничних перевезень

  Міністерство інфраструктури України планує розпочати підготовку відповідних документів для продовження експериментального проєкту з допуску приватних локомотивів до...

  Арабська компанія інвестує $1,5 мільйонів у виробництво органічних добрив на Житомирщині

  Арабська компанія «AAZ TRADING CO» планує інвестувати $1,5 мільйонів у виробництво органічного добрива із бурого вугілля. 

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу...

  Збройні сили отримали рухомий командний пункт трансформерного типу (фото)

  Автомобіль КрАЗ-260 із контейнером перемінного об’єму (КПО) отримала одна з військових частин Головного командного центру Збройних Сил України.