9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

На Харківщині побудують велику електропідстанцію за 2,26 млрд гривень

В ході круглого столу “Харківська фабрика реформ. Європейські рецепти для енергетики”, директор компанії “Трансенергоконсалтінг” Світлана Голікова оголосила про плани будівництва електропідстанції ПС 330 кВ “Слобожанська”.

Вартість будівництва ПС становить 2,26 млрд грн. Будівництво підстанції включено в план розвитку мереж “Укренерго”. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

Підстанцію будують для збільшення внутрішніх можливостей мереж електропередачі, а також для асінхронізаціі українських мереж з російськими.

Закінчення будівельних робіт і асінхронізація підстанції «Слобожанська» заплановані на 2020 рік. Потім протягом приблизно року українські мережі будуть працювати без підтримки інших держав, а потім українські мережі синхронізують з загальноєвропейськими. Планується, що весь процес займе 5-6 років.

Також Голікова відзначила, що досвід європейських країн, які увійшли в європейську мережу системних операторів передачі електроенергії, показує, що електроенергія у них подешевшала на 30%. На сьогодні вартість електроенергії в Україні вище, ніж в ЄС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають