9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

На ЕМСС знайшли новий спосіб економії газу

Фахівці ПАТ «ЕМСС» реалізували проект по економії природного газу в ковальсько-пресовому цеху.

Завдяки зміні алгоритму роботи печей під час термообробки виробів, за 2016 рік було зекономлено близько 116 тис м.куб природного газу, що в грошовому вираженні склало близько 1160 тис грн. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр підприємства.

Уже кілька років поспіль на ЕМСС проходить конкурс пропозицій щодо підвищення енергоефективності «Енергозберігаючі!». Одним з кращих енергозберігаючих проектів 2016 року стала розробка нового алгоритму регулятора роботи термічних печей в ковальсько-пресовому цеху.

Під час термічної обробки металевих заготовок в печі відбуваються технологічні процеси теплового впливу, що складаються з нагріву, витримки та охолодження виробів за певними режимами з метою зміни структури і властивостей сплаву. При переході з етапу «витримка» на етап «охолодження в печі» витрата газу різко збільшується за рахунок збільшення обсягу нагрітого повітря, скинутого з робочого простору печі. Детально проаналізувавши роботу термічної печі, фахівці ЕМСС з’ясували, що при зміщенні моменту зміни заданого тиску в печі на більш пізній період може бути досягнутий істотний ефект економії природного газу. Економія здійснюється за рахунок зменшення скидання нагрітого повітря з робочого простору печі з дотриманням умов, що накладаються ТИ для термообробки вироби, що знаходиться в печі»

Впровадження пропозиції було здійснено силами відділу АСУ ТП і не вимагало будь-яких матеріальних витрат, – говорить автор проекту інженер-програміст АСУ ТП Юрій Іванченко. – З огляду на, що за календарний 2016 рік печами КПЦ-1 було спожито 2,9 млн.м.куб природного газу, при середній економії 4% було збережено близько 116 тис.м.куб природного газу, що в грошовому вираженні склало близько 1160 тис . грн.

Робота в області ресурсозбереження на ЕМСС є одним із стратегічно важливих напрямків розвитку підприємства. У 2016 році економічний ефект від впроваджених енергозберігаючих заходів на ЕМСС склав: електроенергія – 8,5 млн. Грн; природний газ – 3,67 млн. грн.

Останні новини:

Зараз читають