9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

На Дніпропетровщині побудують одну з найбільших сонячних електростанцій Європи

Компанії ДТЕК і China Machinery Engineering Company (CMEC) підписали договір на проектування та будівництво сонячної електростанції (СЕС) потужністю 200 МВт в Дніпропетровській області.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДТЕК.

Підписання відбулося в рамках круглого столу «Китайські інвестиції в розвиток енергетики України», організованого асоціацією SilkLink. Після завершення будівництва Нікопольська СЕС стане найпотужнішою сонячною електростанцією України та увійде в ТОП-3 найбільших в Європі.

СМЕС входить в групу державних компаній Sinomach. Це один з провідних підрядників енергетичних проектів в світі. Реалізований Sinomach портфель проектів в енергетиці перевищує 4300 МВт. Компанія веде діяльність в 150 країнах. СМЕС стане інвестором і підрядником будівництва Нікопольської СЕС. Загальні інвестиції в проект складуть 230 млн євро.

Будівництво Нікопольської СЕС почнеться в квітні і буде завершено до кінця 2018 року. Нова сонячна електростанція ДТЕК буде розташована поблизу м Нікополь Дніпропетровської області на території відпрацьованого кар’єру. Для будівництва СЕС будуть використані землі, непридатні для ведення сільського господарства. Екологічний ефект від роботи СЕС буде полягати в щорічному скороченні викидів в атмосферу на 300 тис. тонн СО2.

Відпустка «зеленої» електроенергії Нікопольської СЕС складе більше 280 млн кВтг щорічно. Це забезпечить енергоспоживання 100 тисяч домогосподарств. Завдяки сонячної електростанції в регіоні будуть створені нові робочі місця, а місцеві бюджети поповняться десятками мільйонів податкових відрахувань.

Будівництво Нікопольської СЕС – одна з найбільших угод по залученню фінансування у відновлювану енергетику України. Упевнений, для інших інвесторів це стане позитивним сигналом того, що в українську «зелену» генерацію можна і потрібно інвестувати. Цілі державної Енергостратегії – амбітні: нарощування до 5 ГВт потужності в відновлюваної генерації до 2020 року, зниження дефіциту енергоресурсів, як в газі, так і в куті, зниження до 2035 року викидів СО2 на 40%. Реалізація вимагає десятків мільярдів доларів капіталовкладень, які зможуть бути інвестовані в Україну тільки за умови розвитку інвестиційного клімату та наявність прозорих правил гри, – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко. – Китай є світовим лідером інвестицій в енергетику. Наші китайські колеги – СМЕС – побудували 4,3 ГВт потужності з яких понад 600 Мвт – геліоенергетика. Ми цінуємо таке партнерство. Воно може стати серйозним каталізатором розвитку нової української енергетики.

Нікопольська сонячна електростанція стане найбільшим генеруючим об’єктом геліоенергетики в Україні та Європі. Спільна робота ДТЕК і СМЕС буде прикладом співпраці для інших українських і китайських компаній. Ми твердо маємо намір реалізувати успішний проект для жителів України, який створить екологічно чисту генерацію для досягнення Україною енергетичної незалежності, – прокоментував Голова правління СМЕС пан Zhang Chun.

Українська Асоціація Шовкового Шляху SilkLink як жива комунікаційна платформа між китайськими та українськими бізнесменами і чиновниками є мостом для якісної співпраці. Ми готові підтримувати, супроводжувати і просувати все амбітні китайсько-українські бізнес проекти! І ключова наша мета – отримати блага від реалізації глобального проекту Шовковий Шлях та залучити інвестиції в економіку України, – підкреслила Никорак Ірина, засновник і виконавчий директор Української асоціації Шовкового шляху Silk Link.

Останні новини:

Зараз читають