9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 19 Вересня, 2021

На Дніпропетровщині біогазова установка потужністю 5 МВт переробляє у добрива 185 тис тонн курячого посліду у рік

 • У 2016 році на Дніпропетровщині встановлена на птахофабриці біогазова станція потужністю 5 МВт переробила у органічні добрива 185 тис. тонн курячого посліду та стічних вод.

  Проект утилізації відходів птахофабрики у біогаз, органічні добрива, електро- та теплову енергію впроваджується ПрАТ “Оріль-Лідер”, яке входить до до агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», передає Дніпропетровська торгово-промислова палата. За матеріалами EcoTown.

  Наразі підприємство стало демонстраційним майданчиком впровадження біоенергетики – як джерела отримання органічних добрив для підвищення родючості земель, а також електричної і теплової енергії. Нещодавно участь у виїзній нараді на біогазовий комплекс взяли представники агропідприємств, фермерських господарств, керівники селищних та районних рад, а також науковці, серед яких професор Інституту захисту ґрунтів Володимир Сироватко, професор Дніпропетровського агроуніверситету та професор кафедри біотехнологій Дніпропетровського хіміко-технологічного Університету Микола Харитонов, професор Дніпропетровського хіміко- технологічного Університету Володимир Сметанін, кандидат біологічних наук, а також фахівці-екологи та агрономи агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”.

  На додачу, торік біогазова станція виробила понад 20 млн м3 біогазу, 39 924 269 кВт-год електроенергії, утилізувала 252 307 м3 рідких та 23 453 тонн твердих відходів птахівництва.

  Реалізація проекту дозволила ПрАТ “Оріль-Лідер” значно підвищити врожайність земель завдяки використанню органічних добрив власного виробництва, повністю забезпечити себе тепловою енергією, 80% якої використовується для опалювання адмінбудинків і підігріву води, та електричною енергією, 95% якої продається у загальну мережу за «зеленим тарифом».

  Якщо раніше птахофабрика використовувала 8-9 мільйонів куб. м газу на рік, то зараз чверть компенсується біогазовим комплексом. Паралельно компанія реалізувала пілотний проект з опалювання пташників гарячою водою через тепловентилятори.

  Біогазова станція на птахофабриці ПрАТ «Оріль-Лідер» переробляє курячий послід та стічні води у біогаз з 2012 року. Як зазначають у компанії, завдяки «зеленому тарифу» проект вартістю 15 мільйонів доларів навіть в умовах девальвації гривні окупиться за 6-7 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Два балкери доставлять 150 тисяч тонн вугілля з США для роботи українських ТЕС

  Енергохолдинг ДТЕК погодив з компанією HC Trading (Heidelberg Cement Group) постачання в Україну двох суднових партій американського...

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Bees Airline отримала права на чартерні рейси за 12 маршрутами в зимовий період

  Українська авіакомпанія Bees Airline отримала права на виконання чартерних рейсів з Києва та регіональних аеропортів України за 12 маршрутами в зимовий період.

  ЛКМЗ отримав вісім замовлень на виготовлення корпусів БТР-4Е

  Приватне підприємство "Лозівський ковальсько-механічний завод" вчергове обрано переможцем в тендері на виготовлення корпусів для бронетранспортерів й готується до підписання контракту з ДП...

  У Львові за кошти європейських фондів збудували новий спортивний комплекс

  У Львові на вулиці Дорога Кривчицька, 19Д відкрили сучасний спортивний зал «Боско-Арена», що входить у спортивний комплекс Салезіянського Згромадження святого Івана Боско.

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу "річка-море" Дніпро-AV-01 проєкту D-6000.

  У порту Чорноморська триває будівництво унікального для України двостороннього пірса (фото)

  Компанія Risoil S.A. розмістила в Facebook відеоролик, в якому демонструє прогрес у будівництві унікального для України двостороннього пірса в порту Чорноморськ.

  “Антонов” розпочав стапельне складання другого Ан-178 за контрактом Міноборони України (фото)

  Після тривалої перерви з’явилася оновлена інформація щодо стану будівництва літаків, які були замовлені Міноборони наприкінці грудня 2020 року.Передає Національний...

  Зараз читають

  В Україні освоїли виробництво практичних авіабомб

  В Україні опанували виробництво практичних авіаційних бомб для тренування льотного складу Повітряних Сил Збройних сил України.

  Винзавод в Одесі приватизують за 65 мільйонів гривень

  Фонд держмайна виставив на приватизаційний аукціон майновий комплекс "Одесавинпром" зі стартовою ціною 65,3 мільйона гривень, торги відбудуться...

  З початку року виробництво автомобільної техніки в Україні зросло у 2,6 раза

  У серпні підприємствами української автомобільної промисловості було випущено 554 транспортних засоби, що в 4,6 раза більше, ніж у серпні 2020-го.

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види...