9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

На Дніпропетровщині біогазова установка потужністю 5 МВт переробляє у добрива 185 тис тонн курячого посліду у рік

blankУ 2016 році на Дніпропетровщині встановлена на птахофабриці біогазова станція потужністю 5 МВт переробила у органічні добрива 185 тис. тонн курячого посліду та стічних вод.

Проект утилізації відходів птахофабрики у біогаз, органічні добрива, електро- та теплову енергію впроваджується ПрАТ “Оріль-Лідер”, яке входить до до агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», передає Дніпропетровська торгово-промислова палата. За матеріалами EcoTown.

Наразі підприємство стало демонстраційним майданчиком впровадження біоенергетики – як джерела отримання органічних добрив для підвищення родючості земель, а також електричної і теплової енергії. Нещодавно участь у виїзній нараді на біогазовий комплекс взяли представники агропідприємств, фермерських господарств, керівники селищних та районних рад, а також науковці, серед яких професор Інституту захисту ґрунтів Володимир Сироватко, професор Дніпропетровського агроуніверситету та професор кафедри біотехнологій Дніпропетровського хіміко-технологічного Університету Микола Харитонов, професор Дніпропетровського хіміко- технологічного Університету Володимир Сметанін, кандидат біологічних наук, а також фахівці-екологи та агрономи агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”.

На додачу, торік біогазова станція виробила понад 20 млн м3 біогазу, 39 924 269 кВт-год електроенергії, утилізувала 252 307 м3 рідких та 23 453 тонн твердих відходів птахівництва.

Реалізація проекту дозволила ПрАТ “Оріль-Лідер” значно підвищити врожайність земель завдяки використанню органічних добрив власного виробництва, повністю забезпечити себе тепловою енергією, 80% якої використовується для опалювання адмінбудинків і підігріву води, та електричною енергією, 95% якої продається у загальну мережу за «зеленим тарифом».

Якщо раніше птахофабрика використовувала 8-9 мільйонів куб. м газу на рік, то зараз чверть компенсується біогазовим комплексом. Паралельно компанія реалізувала пілотний проект з опалювання пташників гарячою водою через тепловентилятори.

Біогазова станція на птахофабриці ПрАТ «Оріль-Лідер» переробляє курячий послід та стічні води у біогаз з 2012 року. Як зазначають у компанії, завдяки «зеленому тарифу» проект вартістю 15 мільйонів доларів навіть в умовах девальвації гривні окупиться за 6-7 років.

Останні новини:

Зараз читають