9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Січня, 2021

На Дніпропетровщині біогазова установка потужністю 5 МВт переробляє у добрива 185 тис тонн курячого посліду у рік

 • У 2016 році на Дніпропетровщині встановлена на птахофабриці біогазова станція потужністю 5 МВт переробила у органічні добрива 185 тис. тонн курячого посліду та стічних вод.

  Проект утилізації відходів птахофабрики у біогаз, органічні добрива, електро- та теплову енергію впроваджується ПрАТ “Оріль-Лідер”, яке входить до до агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», передає Дніпропетровська торгово-промислова палата. За матеріалами EcoTown.

  Наразі підприємство стало демонстраційним майданчиком впровадження біоенергетики – як джерела отримання органічних добрив для підвищення родючості земель, а також електричної і теплової енергії. Нещодавно участь у виїзній нараді на біогазовий комплекс взяли представники агропідприємств, фермерських господарств, керівники селищних та районних рад, а також науковці, серед яких професор Інституту захисту ґрунтів Володимир Сироватко, професор Дніпропетровського агроуніверситету та професор кафедри біотехнологій Дніпропетровського хіміко-технологічного Університету Микола Харитонов, професор Дніпропетровського хіміко- технологічного Університету Володимир Сметанін, кандидат біологічних наук, а також фахівці-екологи та агрономи агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”.

  На додачу, торік біогазова станція виробила понад 20 млн м3 біогазу, 39 924 269 кВт-год електроенергії, утилізувала 252 307 м3 рідких та 23 453 тонн твердих відходів птахівництва.

  Реалізація проекту дозволила ПрАТ “Оріль-Лідер” значно підвищити врожайність земель завдяки використанню органічних добрив власного виробництва, повністю забезпечити себе тепловою енергією, 80% якої використовується для опалювання адмінбудинків і підігріву води, та електричною енергією, 95% якої продається у загальну мережу за «зеленим тарифом».

  Якщо раніше птахофабрика використовувала 8-9 мільйонів куб. м газу на рік, то зараз чверть компенсується біогазовим комплексом. Паралельно компанія реалізувала пілотний проект з опалювання пташників гарячою водою через тепловентилятори.

  Біогазова станція на птахофабриці ПрАТ «Оріль-Лідер» переробляє курячий послід та стічні води у біогаз з 2012 року. Як зазначають у компанії, завдяки «зеленому тарифу» проект вартістю 15 мільйонів доларів навіть в умовах девальвації гривні окупиться за 6-7 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу...

  На Львівщині відновили 30 кілометрів туристичного маршруту

  У Львівській області відновлено 30 кілометрів туристичного маршруту Т-14-15 Мостиська — Самбір — Борислав.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Завод «Маяк» представив мультикаліберну платформу «КалашНаш»

  Українське підприємство Завод «Маяк», що входить до складу концерну «Укроборонпром» представило мультикаліберну платформу «КалашНаш».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Перша концесійна дорога в Україні може з’явитися цього року

  Україна у 2021 році почне реалізацію першої концесійної дороги, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

  У компанії "Кернел" озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Довгоочікувана реформа мережі наукових установ є пріоритетним завданням для НАН України

  На 2021 рік запланована реформа мережі наукових установ Національної академії наук України.Про це заявив Президент НАН України...

  «Укроборонпром» не полишає надій добудувати другу «Мрію»

  Державний концерн "Укроборонпром" шукає закордонного інвестора для реалізації проєкту "Мрія-2".Про це гендиректор ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв заявив в ефірі телеканалу...

  Зараз читають

  Водолазна школа ВМС України отримала нові гідрокомбінезони

  Водолазна Школа Військово-морських сил ЗС України отримала нові костюми, мова йде про сучасні гідрокомбінезони сухого та мокрого...

  В Україні схвалили Концепцію науково-технічної космічної програми

  Кабмін України на черговому засіданні схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий...

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.