9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

На даху одного з коледжів Тернопільщини встановили 20 сонячних колекторів

Це дозволить не тільки забезпечити теплою водою гуртожиток, в якому встановлено 15 сонячних колекторів підігріву води за рахунок сонячної енергії, а й їдальню, де встановлено 5 сонячних колекторів.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УНІАН.

На Тернопільщині в Збаразькому професійному коледжі з посиленою військовою підготовкою завдяки підтримці Міністерства закордонних справ Польщі в рамках програми «Польська допомога» реалізували проект «Школа доброї енергії», встановивши 20 сонячних колекторів.

Для Тернопільської області надзвичайно важлива співпраця з Республікою Польща і саме тому, приємно констатувати, що крім відносин між воєводствами та регіоном, є ще й практичні речі, які реалізовуються на Тернопільщині. Так, нещодавно, у Тернополі відкрили Регіональний центр підтримки підприємництва в рамках програми польської допомоги, а тепер відкриваємо комплекс по обігріву приміщення та води для військового коледжу у Збаражі, що дозволить забезпечити потребу у гарячій воді цілодобово, – зазначив під час відкриття голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Принагідно він висловив вдячність усім причетним до реалізації проекту, зокрема керівнику відділення Асоціації міст України, за сприяння якої було залучено іноземні кошти.

Я сподіваюся, що це створить певні комфортні умови для тих, хто тут навчається та працює. А наше завдання з боку держави – максимально допомогти в плані створення умов, і ми готові забезпечити співфінансування, зокрема, в частині заміни вікон, дверей і утеплення фасаду, – зауважив голова ОДА.

Виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак розповів, що виконавцями проекту є польська Фундація «INNOWATIS» спільно з Тернопільським регіональним відділенням Асоціації міст України. Ще одним партнером є товариство «HEWALEX», яке встановило всі 20 сонячних колекторів.

Проект реалізовувався з травня до листопада 2017 року. Його вартість – близько двох мільйонів гривень, і це перший проект в Україні, реалізований у закладі профтехосвіти. Надалі, сподіваємося, що Міністерство закордонних справ Республіки Польща підтримає нас з ідеєю продовження проекту і поширення його на інші навчальні заклади профтехосвіти в Україні. Ці колектори забезпечують потребу гарячої води як у зимовий період, так і у літній, що цілком задовольняє потребу коледжу. А гарячої води, до слова, в навчальному закладі не було 10 років! Крім цього, після встановлення цих колекторів очікуємо ще й економію електроенергії у порядку 700-1000 кВт у місяць, – сказав Гірчак.

Фото: Уніан

Останні новини:

Зараз читають