9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

На будівництво Канівської ГАЕС витратять майже півмільярда

blank
Проект Канівської ГАЕС

ПАТ «Укргідроенерго» за результатами тендеру уклало угоду з консорціумом Науково-виробниче об’єднання «Укргідроенергобуд» на будівництво першочергових об’єктів і споруд Канівської ГАЕС за 496,62 млн. грн.

Із загальної суми контракту на будівельні роботи та матеріали піде 380,77 млн. грн., на обладнання – 115,84 млн. грн. Повідомляє Національний промисловий портал.

За даними сайту замовника, загальна кошторисна вартість будівництва Канівської ГАЕС в цінах 2012 р склала 11,98 млрд. грн. Частина коштів планується зайняти у Міжнародного банку реконструкції і розвитку (400 млн. нрн.) І Європейського інвестиційного банку (318 млн. нрн.).

До кінця наступного року підрядник повинен закупити і поставити обладнання, розчистити ліс, побудувати лінії електропередач, підстанції, дороги, корпуси, їдальню, стоянку, кисневу станцію, склади, цехи, майстерні і т.д. Гарантійний термін експлуатації об’єкта становить 10 років.

«Робота Канівської ГАЕС дозволить в рік економити 125 млн кубічних метрів газу і півмільйона тонн вугілля. Як ви знаєте, це ресурси імпортні, тобто, ми зараз говоримо про зниження енергетичної залежності України від імпортних енергетичних ресурсів», – зазначив Литвиненко.

Проект Канівської ГАЕС входить в ряд державних програм з енергетики. Вона буде потужним регулятором, акумулятором і мобільним резервом для всієї енергосистеми країни.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають