9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

Міжнародне агентство Fitch підвищило рейтинг Нафтогазу

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий кредитний рейтинг НАК “Нафтогаз України” в іноземній і національній валюті з рівня “B-” до “B”. Про це йдеться у вчорашньому прес-релізі агентства.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на delo.ua.

За інформацією Fitch, підвищення рейтингу “Нафтогазу” слід за підвищенням рейтингу України та застосуванням рейтингових критеріїв Fitch для державних організацій.

Зокрема, експерти агентства відзначають, що “Нафтогаз” на 100% належить державі й стратегічно важливий для уряду як найбільша українська компанія з видобутку, гуртової торгівлі, транспортуванні та торгівлі природним газом.

“Дивіденди, податки та збори, сплачені “Нафтогазом”, становили 14,9% доходів України у 2018 році. Держава також гарантувало майже третину валового боргу компанії, який “Нафтогаз” погасив в травні 2019 року. У період з 2012 по 2015 роки уряд виділив близько 141 млрд грн прямої підтримки НАК. Фінансові показники “Нафтогазу” ретельно контролюються МВФ, основним кредитором України, який стимулює уряд забезпечувати адекватне фінансування “Нафтогазу”, – йдеться в повідомленні.

blank
Фото: sumy.ua

Водночас, як відзначають аналітики агентства, “Нафтогаз” має слабку ліквідність, а також деяку невизначеність, пов’язану з внутрішніми цінами на газ, поділом міжнародного транзитного бізнесу і політичні ризики.

Що стосується пом’якшення регуляторних ризиків, то за прогнозами Fitch, вони зменшаться, коли режим державних зобов’язань (PSO) закінчиться в травні 2020 року. В рамках PSO Нафтогаз згідно із законом зобов’язаний поставляти газ муніципальним комунальним підприємствам і посередникам за розподілом за цінами нижче ринкових, визначених PSO. Через низькі ринкових цін, які нижчі за ціни, визначених PSO, ціни на газ для споживачів PSO знизилися в червні 2019 року на 7,3%.

Аналітики агентства також відзначили, що показник державного боргу до ВВП зменшився з 69,2% до кінця 2016 року до 52,3% до кінця 2018 року.

“Не дивлячись на наявність складних завдань, таких як врегулювання конфліктів на Сході країни та сприяння в проведенні структурних реформ, наявність політичної стабільності за результатами виборів дозволить уряду зосередитися на своїх політичних програмах, які можуть бути високо оцінені. Виходячи з цього, R & I підвищило рейтинг емітента в іноземній валюті до рівня “B”, – повідомляють аналітики.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають