9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 12 Серпня, 2022

Міжнародна компанія Holtec International побудує в Україні завод з виробництва реакторів для АЕС

Компанія Holtec International урочисто відкрила в штаті Нью-Джерсі новий завод з проектування та виробництва малих модульних реакторів для АЕС та контейнерів для ядерних відходів.

Подібний завод може з’явитися ближчими роками і в Україні, повідомили в четвер на церемонії відкриття власному кореспонденту Укрінформу, передає Національний промисловий портал.

Виробництво реакторів компанія Holtec локалізує у себе, втім якщо буде реалізований (новий спільний – ред.) проект з Україною, то аналогічний завод компанія може побудувати і у нас, – пояснив в коментарі агентству президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський.

На підтвердження цьому, глава Holtec International Кріс Сінгх виступив із заявою під час церемонії запуску нового виробництва.

Ми побудуємо подібні заводи в інших країнах, – наголосив Сінгх, згадавши при цьому, зокрема, Україну й Індію.

Водночас, коментуючи журналістам ситуацію щодо України, він зауважив, що остаточне рішення прийматиметься разом з українською стороною.

Завод, зведений компанією Holtec у штаті Нью-Джерсі, зосереджуватиметься, головним чином, на двох напрямах: виробництві контейнерного парку для відпрацьованого ядерного палива, а також корпусів для малих модульних реакторів проекту SMR-160.

Як зауважив посол України в США Валерій Чалий, українська сторона вважає спільні з компанією Holtec проекти перспективними, “оскільки вони дають можливість співпраці на багато десятиліть наперед” та мають багатомільярдний потенціал. Йдеться не лише про побудову нових виробничих потужностей в Україні, але також про створення сховищ для відпрацьованого ядерного палива з АЕС та реалізацію інших задумів.

З точки зору нашого майбутнього в енергетичній безпеці та стабільного розвитку, це критично важливо, – зауважив український посол.

Один із таких прикладів – це остаточне позбавлення залежності від Росії в ядерній енергетичній галузі. Адже досі три українські АЕС прив’язані до РФ в плані утилізації відпрацьованого ядерного палива. Завдяки проектам Holtec, з 2019 року Україна припиняє вивезення до РФ ядерних відходів, що зекономить для нашої економіки близько $200 млн на рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають