9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Між Держатомрегулювання України та КЯР США підписано Угоду про співробітництво у сфері ядерної безпеки

У м. Роквіль (штат Меріленд, США) підписано Домовленість між Державною інспекцією ядерного регулювання України та Комісією ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки про обмін технічною інформацією та співробітництво у сфері ядерної безпеки (далі – Домовленість).

Домовленість підписано Головою Держатомрегулювання Григорієм Плачковим та Головою КЯР США Крістін Л.Свінікі під час участі делегації українського ядерного регулятора в 30-ій щорічній Інформаційній конференції Комісії ядерного регулювання США. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держатомрегулювання України.

Укладення зазначеної Домовленості сприятиме зміцненню співпраці у галузі регулювання безпечного використання ядерної енергії у мирних цілях, розвитку законодавчої бази у галузі ядерної та радіаційної безпеки, обміну досвідом у сфері ліцензування діяльності у сфері безпеки використання ядерної енергії, а також у сфері регулювання безпечного поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, включаючи транспортування та безпечне зберігання.

Фото Державна інспекція ядерного регулювання України.

Документом передбачається обмін досвідом у сфері окрихчення корпусів реакторів ВВЕР, ризик-орієнтовної регулюючої діяльності, поводження з новим паливом, аварійного реагування та відповідних можливостей, системи обліку та контролю ядерних матеріалів та фізичного захисту, управління важкими аваріями, взаємозв’язку ядерної безпеки, ядерної захищеності та готовності до реагування на надзвичайні ситуації.

Домовленість сприятиме підвищенню кваліфікації персоналу органів ядерного регулювання України та США шляхом участі в інспекційних візитах інспекторів, наукових візитах, семінарах, робочих зустрічах.

Сторони домовились забезпечувати якнайширше розповсюдження інформації, яка надаватиметься в рамках цієї Домовленості, згідно з вимогами національного законодавства країн та політики.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають