9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

Міненерго опрацьовує можливість виробництва водню за допомогою атомної енергетики

У Міністерстві енергетики обговорюють можливість виробництва кліматично нейтрального водню за допомогою атомної енергії, також розглядають виробництво на основі газу.

Про це заступник міністра енергетики Ярослав Демченков розповів під час обговорення в агентстві “Інтерфакс-Україна”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Економічну правду.

“Ми у своїх дискусіях всередині Міненерго дивимося на “атомну” водневу енергетику і перспективи виробництва водню за допомогою атома (шляхом електролізу – ред.). Також ми дивимося на перспективи виробництва водню на основі природного газу”, – пояснив він.

Однак, зауважив Демченков, у питаннях експорту йдеться лише про “зелений” водень. Тобто такий, що виготовляється за допомогою відновлюваних джерел енергії: вітру або сонця: “Ніде в європейських стратегіях ані слова, що вони будуть імпортувати “жовтий” або “блакитний” водень”.

blank
Південноукраїнська АЕС

Водночас, за його словами, наразі у Євросоюзі триває активна дискусія щодо визнання атомної енергетики “зеленою”.

“Ми всі розуміємо, що CO2 там немає, але існують також інші, не менш страшні для довкілля та людини, наслідки використання атома. Проте технології в атомній енергетиці не стоять на місці і використання мирного атому стає безпечним і перспективним, Франція тому приклад”, – зазначив Демченков.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають