9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Пріоритетом для України визначено впровадження малих модульних ядерних реакторів

На панельній дискусії «Атомна енергетика – важлива складова «зеленого курсу» на міжнародній конференції «Атомні можливості для розвитку країни» заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна заявила про пріоритетність «зеленого» атому для енергетичної незалежності України.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства енергетики України.

У контексті досягнення кліматичної нейтральності в Україні на пріоритетний рівень винесене питання впровадження малих модульних ядерних реакторів.

«Україна є відповідальним учасником Паризької угоди та дійсно має амбіції до вуглецевої нейтральності. Декарбонізація в енергетичній сфері є одним з пріоритетів у роботі Міністерства енергетики України сьогодні. Підвищення енергоефективності, створення водневої енергетики, розвиток відновлюваної енергетики, синхронізація з ENTSO-E є ініціативами Міненерго, які відповідають цілям кліматичної політики Європи», – зазначила Юлія Підкоморна.

За її словами, у Європі зараз розглядається питання віднесення атомної енергетики до зеленої. Атомна енергетика може бути віднесена до зеленої – про це заявляють 10 країн Європи на чолі з Францією.

«Вирішення питання «зеленого» атому для нас є дуже важливим. У контексті швидкого розвитку технологій і будівництва та обмеженого часу на досягнення кліматичної нейтральності питання впровадження малих модульних ядерних реакторів також винесене на пріоритетний рівень. Компанія «Енергоатом» має великий енергетичний і науковий потенціал. Вона має стати флагманом впровадження ММР в Україні», – зауважила заступник Міністра.

Нагадуємо, що атомна енергетика складає половину всієї генерації електроенергії.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають