9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Січня, 2021

Методом утилізації шламу на РАЕС будуть робити добрива

 • Питання утилізації шламу було розглянуто під час зустрічі спеціалістів РАЕС з представниками кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу РАЕС.

  У результаті виробничої діяльності РАЕС від освітлення води р. Стир утворюється вапняний шлам, який є ефективним меліорантом для поліських кислих ґрунтів. З 2014 року РАЕС є учасником екопроекту ЄК щодо застосування шламу, як меліоранту для вапнування та підвищення урожайності сільськогосподарських угідь. Проект реалізовується у зоні спостереження РАЕС та має хороший результат – все більше сільських господарств купляють шлам та використовують його.

  Однак, незважаючи на символічну вартість шламу (6 грн. тонна з ПДВ), обсяги його виробництва значно перевищують об’єми закупівель. Наразі шлам зберігається на спеціально створеному майданчику тимчасового зберігання шламу рівненського відділення ВП «Складське господарство», але питання реалізації шламу залишається актуальним.

  Шляхи переробки шламу у ефективний для сільських господарств продукт презентували представники кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», кандидати технічних наук Андрій Лапінський та Григорій Кримець. Науковці  запропонували як метод утилізації значної кількості шламів водопідготовки РАЕС – переробку у гранульовані азотно-кальцієві добрива з функціями меліоранту. За їх дослідженнями шлам є перспективною сировиною, яку і у наявній формі можна використовувати як мінеральне кальцієве добриво-меліорант.

  Проведене фахівцями ХТФ хімічне і фізико-хімічне дослідження складу шламу доводить, що шлам на 96-98% складається з кальцію карбонату і не містить токсичних або радіоактивних сполук. Це підтверджує можливість використання шламу і як добрива, і як меліоранту.

  Запропонований метод гранулювання шламу потребує фінансування та доопрацювання з отриманням у кінцевому рахунку його економічної доцільності.

  Заступник начальника хімічного цеху РАЕС Іван Затірка вважає цей метод цікавим та перспективним, але таким, який треба детально вивчити. Головне, щоб це не обтяжувало основне виробництво електростанції та не піднімало суттєво ціну кінцевого продукту. Оптимальним було б залучення інвестора з метою встановлення та обслуговування обладнання для переробки шламу у добриво.

  Начальник служби охорони навколишнього середовища Олександр Горковлюк зазначив, що отриманий незалежний висновок київських науковців ще раз довів нетоксичність та нерадіоактивність шламу від освітлення річки Стир, а відповідно, безпечність його використання.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії...

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  «Аеророзвідку» реорганізують у частину Об’єднаних сил та науковий підрозділ

  Центром впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління А2724 «Аеророзвідка» реорганізовують.Про це повідомила пресслужба частини на сторінці у Facebook. Передає Національний...

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю ініціативу НАН України її Президент...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  Зараз читають

  Нові вагони для міжнародних сполучень обслуговуватимуть маршрут “Київ – Запоріжжя”

  Два нових пасажирських вагони габариту RIC виробництва Крюківського вагонобудівного заводу включені до складу двох поїздів маршруту Київ-Запоріжжя.

  Повітряні сили обирають з трьох типів винищувачів для оновлення парку бойових літаків

  Повітряні Сили Збройних Сил України чекають рішення держави на закупівлю нових винищувачів на заміну наявного авіаційного парку...

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».

  У столиці відновлюють одну з башт Київської фортеці

  У Києві триває відновлення однієї з башт Київської фортеці.Як пише Вечірній Київ, башту №4...