9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Метінвест планує закуповувати мініелектростанції для своїх підприємств

Холдинг Метінвест припускає можливість придбання міні-електростанцій для своїх підприємств.

Про це заявив гендиректор Метінвесту Юрій Риженков в інтерв’ю Liga.net, передає Промисловий Портал.

За його словами, в компанії поки не бачать перспектив припинення ракетних атак з боку РФ, які призводять до віялових відключень електроенергії.

“Тому ми відновлюємо генерацію, яка у нас є, і дивимося, яку генерацію ми можемо ще додатково купити. Зокрема, мобільні мініелектростанції», — зазначив Риженков.

Водночас він зазначив, що перед Метінвестом немає планів стати повністю автономним, бо це дуже дорого та економічно не виправдано.

«Ми хочемо встановити біля своїх підприємств генерацію, щоб колись зникне в системі електроенергія, ми могли утримати виробництво. Щоб не завалити наші кисневі блоки, наші доменні печі, колектори. Щоб не трапилася через блекаут техногенна катастрофа», – зазначив Риженков.

За його словами, компанія має свою генерацію на 35 МВт — на Запоріжсталі, на 10 МВт — на Каметсталі. Зараз у Метінвесті розглядають модульні електростанції на 20 МВт та генераторні установки на 2,5 МВт.

«Одна з них — у Покровської вугільної групи. Коли зникає електроенергія, нам треба підіймати з лав людей, підтримувати вентиляцію», — додав Риженков.

Вартість таких електростанцій складає від 800 000 до 1 млн євро за мегават. Ціна залежить від палива, що використовується під час виробництва електроенергії та від потужності.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають