9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

Машинобудівне підприємство у Краматорську здатне виробляти до 100 вітрових турбін на рік

blankУ Краматорську Донецької області працює машинобудівне підприємство Furlander Windtechnology, яке здатне щорічно виробляти до 100 вітрових турбін потужністю 3 МВт.

Вітряки, які можуть забезпечити струмом селище на 2-3 тис жителів, збирають за німецькою технологією, передає Економічна правда. За матеріалами EcoTown.

Furlander Windtechnology освоїло виробництво основних компонентів вітрових агрегатів, а електричну “начинку” імпортує.

Вартість вітроагрегатів українського виробництва у перерахунку на мегават встановленої потужності становить 0,8-1 млн євро. Для порівняння: 1 МВт встановленої потужності у проекті реконструкції Слов’янської ТЕС (2 блоки по 330 МВт) обійдеться у 0,85 млн євро.

«Однак на відміну від вугільної ТЕС, експлуатація вітропарків обходиться значно дешевше, відсутня паливна складова, токсичні викиди та золошлакові відходи, – зазначають експерти. – В умовах паритету цін, більш коротких строків будівництва та введення в експлуатацію, а також наявного резерву балансуючих потужностей (у 2016 році було введено ще один гідроагрегат Дністровської ГАЕС, який в генераторному режимі додає в систему 324 МВт потужності), вітрова енергетика перестає бути нішевою технологією».

З початку 2017 року підприємство Furlander Windtechnology простоює через брак замовлень і готується до випуску нових моделей вітрових агрегатів потужністю 3,2 МВт. Останнім великим замовленням було будівництво вітропарку в Казахстані.

Сьогодні Furlander Windtechnology, яке працює з 2012 року, залишається єдиним виробником такого обладнання в СНД. В перспективі підприємство планує налагодити виробництво всіх механічних компонентів вітрових агрегатів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають