9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Львівщина – один із лідерів залучення інвестицій у розвиток джерел відновлювальної енергетики

На Арені-Львів минув Міжнародний економічний форум. Однією із тем форуму є безпека і комфорт як основні фактори успішної економіки регіону.

Директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер під час своєї доповіді «Європейські фінансові інструменти – швидкість та комфорт реалізації інвестиційних проектів» образно відзначив важливість Львівської області для розвитку промисловості України.

«Я дуже часто буваю на Львівщині. І коли зустрічаюсь із колегами, то розумію, що ми зробили правильний вибір. Ми дійсно працюємо у партнерстві. Львівщина – не просто локомотив, а справжній гелікоптер, бо дійсно піднімає всю Україну. Ви показуєте приклад економічного розвитку. Важливою також є робота з міжнародною економічною спільнотою», – зазначив Шевкі Аджунер.

Також директор ЄБРР наголосив на подальшій готовності до співпраці та підтримки Львівщини. На перспективності регіону наголосив у своїй доповіді і керівник компанії «Еко-Оптіма» Максим Козицький, який презентував реалізовані проекти відновлювальної енергетики.

«Ми справді бачимо перспективи в галузі і запрошуємо інвестувати. Такого бізнесу клімату, який створений за останні роки на Львівщині ми ще не зустрічали. Пропоную і запрошую всіх інвестувати на Львівщину», – наголосив Максим Козицький.

Своїм досвідом інвестицій на Львівщині поділився із присутніми і Віце-президент Enisolar Energy AS Мурат Делігоз.

«Я приїхав на Львівщину у липні 2016 року. І нас тут дуже радо зустріли. Висловлюю вдячність губернатору Львівщини. Сьогодні ми розвиваємо у Львівській області практику зеленої енергетики. Зараз розробляємо два вітрових проекти на території Західної України», – розповів Мурат Делігоз.

Як розповів начальник управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності України Юрій Шафаренко на Львівщині вже діють 8 об’єктів альтернативної енергетики. Це 4 сонячних електростанції, 2 вітрові та 2 гідроелектростанції. Також до кінця року заплановано ввести в експлуатацію ще 3 об’єкти відновлювальної енергетики.

Такий розвиток дозволяє створювати нові робочі місця, а також акумулювати в регіоні інвестиції. Також учасники засідання ознайомились із стратегічними, економічними та екологічними причинами важливості розвитку вітрової енергетики та передовим досвідом у сфері вітроенергетики.

Останні новини:

Зараз читають