9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Лютого, 2024

Кривий Ріг перевів майже всі вуличні ліхтарі на LED-освітлення

В Кривому Розі перевели майже всі вуличні ліхтарі на [wiki]LED[/wiki]-світильники.

У місті вже встановили майже 1700 енергоощадних ламп в рамках програми модернізації зовнішнього освітлення, реалізацію якої розпочали два з половиною роки тому, передає ICTV Факти.

LED-освітленням обласного центру керують з однієї кімнати. «Кривий Ріг розбитий на сім районів, у кожному є певна кількість терміналів, тобто шкафів, від яких живиться 10-12 вулиць”, – оператор диспетчерської служби ТОВ «Криворіжелектромонтаж» Ольга Блажко.

Реалізація проекту дозволила перейти місту на безперебійне нічне освітлення. Наразі у Кривому Розі планують замінити ліхтарі у парках і скверах, також освітити LED-лампами  пішохідні переходи та нерегульовані перехрестя.

Згідно з попередніми підрахунками, LED-світильники, лінзи яких розсіють промені і радіус освітлення яких зростає у кілька разів, дозволять місту економити 50-80% електроенергії у порівнянні зі звичайними лампами.

«Тепер освітлення однієї вулиці можна порівняти з роботою одного електрочайника», – зазначають у мерії.

Примітно, що освітити найдовше місто у Європі допомогли люди з вадами зору, які збирають LED-світильники у обласному центрі. Потужності виробництва, на якому працюють 120 людей з особливими потребами, вражають: за місяць підприємство виробляє до 20 тис. приладів для внутрішнього освітлення та 10 тисяч – для зовнішнього.

У програму модернізації вуличного освітлення Кривий Ріг вже інвестував 27 мільйонів гривень.

Останні новини:

Зараз читають