9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 29 Листопада, 2021

Кременчук візьме кредит на будівництво нових котелень

У Кременчуці продовжують працювати над реалізацією проєкту будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей у мікрорайоні Раківка міста Кременчука. На засіданні робочої групи з питання будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей голова групи з реалізації даного проєкту Юрій Тарасенко провів презентацію його фінансових і технічних складових.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Новини Полтавщини.

Він зазначив, що в рамках проєкту будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей у мікрорайоні Раківка планується побудувати 2 сучасні котельні загальною потужністю 44 МВт. З них, одна з нових котелень буде більш потужною (40 МВт) працюватиме на природному газу та відповідатиме за подачу тепла в оселі жителів. Друга котельня використовуватиме біопаливо для забезпечення споживачів гарячим водопостачанням. Окрім того, проєктом передбачається покращити технічний стан теплових мереж, які потім будуть підключені до нових котелень, та встановити індивідуальні теплові пункти, які регулюватимуть температуру теплоносія. Загальна вартість проєкту становить понад 12 млн євро. Кредит на його реалізацію дається на 10 років.

Юрій Тарасенко підкреслив, що під час попередньої роботи з європейськими фінансовими організаціями ДANIDA і NEFKO для Кременчука вдалося одержати кілька фінансових преференцій. Зокрема, це стосується збільшення суми гранта, який ДANIDA збільшує на 1 млн. Євро. Ще 350 тис. Євро європейськими донорами спрямовуватиметься на залучення консультанта, який здійснюватиме допомогу та нагляд за реалізацією проєкту упродовж всього періоду будівництва. Окрім того, вдалося вирішити питання щодо збільшення пільгового періоду кредитування, коли місту не потрібно буде повертати тіло кредиту. Зокрема, якщо раніше мова йшла про 2 роки, то тепер пільговий період для міста діятиме протягом 3 років.

Юрій Тарасенко наголосив, що за умови остаточного розв’язання всіх процедурних питань тендера, що стосуються різних етапів реалізації проєкту будівництва комунальних теплогенеруючих потужностей, проходитимуть за міжнародними правилами. Попередньо перший із таких тендерів заплановано провести наприкінці поточного року. Наразі триває робота над підписанням кредитного договору, який дозволить розпочати реалізовувати проєкт будівництва нових муніципальних теплогенеруючих потужностей міста Кременчука.

Нагадаємо, проєкт будівництва нових муніципальних теплогенеруючих потужностей міста Кременчука є першим досвідом реалізації подібних проєктів в Україні. Це питання в нашому місті постало кілька років тому. Першопричиною цьому є те, що строк використання потужностей котельні ПАТ «КВБЗ», від яких забезпечуються теплом і гарячою водою оселі жителів правобережжя міста, давно перевищив граничний термін експлуатації. Будівництво нових теплогенеруючих потужностей на Раківці надасть можливість не тільки безпосередньо постачати тепло та гарячу воду споживачам, а й і здешевити тарифи на ці послуги, а також покращити стан навколишнього середовища.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають