9.5 C
Alba Iulia
Субота, 18 Вересня, 2021

Компанія Ferrexpo запустила нову сонячну електростанцію на базі Полтавського гірничо-збагачувального комбінату

 • Гірничорудна компанія з активами в Україні Ferrexpo запустила пілотний проєкт комплексу сонячних батарей потужністю 5 МВт на промисловому майданчику Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (ПГЗК) без “зеленого” тарифу.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  “Це пілотний проєкт, після якого компанія перейде до повномасштабної зміни традиційної електроенергії на відновлювану енергію сонця як частину програми декарбонізації виробленої продукції. В планах Ferrexpo – будівництво в середньостроковій перспективі електростанції для виробництва відновлюваної енергії потужністю від 250 до 1000 МВт”, – ідеться в повідомленні компанії.

  Згідно з ним, у реалізованому проєкті використано майже 10 тис. сонячних батарей компанії Jinko Solar, панелі встановлено на відвалах кар’єрів з метою раціонального використання площ.

  Вартість, як зазначено в пресрелізі, становила “кілька мільйонів доларів США”. Його фінансування компанія здійснила без використання будь-яких державних програм компенсацій, субсидій, дотацій або “зеленого” тарифу.

  “Ми домоглися ринкової окупності цього проєкту без будь-яких “зелених” тарифів з боку держави, що має стати прикладом для інших підприємств, які будують об’єкти генерації відновлюваних джерел енергії”, – зазначили в Ferrexpo.

  За словами голови правління ПГЗК Віктора Лотоус, які наводяться в повідомленні, СЕС вироблятиме 6,5-7 млн кВт-год електроенергії на рік і подаватиме її для споживання підприємствами групи на діючому промисловому майданчику.

  “Запуск власної генерації знижує для Ferrexpo негативні наслідки монополізації енергоринку через обмеження конкуренції та ризики збільшення тарифу на передання електроенергії”, – сказав він.

  Нагадаємо, що компанії Ferrexpo належить 100% акцій Полтавського ГЗК, 100% Єристівського ГЗК і 99,9% Біланівського ГЗК.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Firefly Aerospace проведе другу спробу запуску ракети Alpha у грудні

  Американська компанія-розробник ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace, власником якої є український бізнесмен Максим Поляков, має намір запустити другу...

  “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” отримала пів мільярда прибутку від основної діяльності

  За підсумками 8 місяців 2021 року "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" отримала 473,7 мільйона гривень прибутку від основної діяльності, це на 37,2% більше, ніж...

  У листопаді пройде аукціон з приватизації двох морських портів на Одещині

  У жовтні-листопаді українські та іноземні інвестори зможуть взяти участь в онлайн-аукціонах по приватизації Білгород-Дністровського та Усть-Дунайського морських портів та оренди трьох великих...

  Бурштинська ТЕС збільшила виробництво електроенергії у півтора раза

  Виробництво електроенергії на Бурштинській ТЕС за 8 місяців 2021 року збільшилося на 47% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

  У Львові відкрили Центр трансплантології (відео)

  У львівській лікарні швидкої медичної допомоги 25 серпня відкрили Центр трансплантології, аналогів якого, наразі, в Україні немає.Передає Національний...

  “Інтерпайп” на 20% наростив експорт колісних пар з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" за вісім місяців 2021 року виготовила 112,7 тисячі тонн залізничної продукції, що на 13,4% менше, ніж за аналогічний...

  Парламент ухвалив за основу законопроєкт про розвиток виробництва біометану

  Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №5464 "Про внесення змін до закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану".

  Міноборони уклало договори на закупівлю 37 тисяч тонн палива

  Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони розпочав процедури закупівлі пально-мастильних матеріалів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  Президент ввів у дію рішення РНБО щодо розвитку Військово-морських сил

  Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони щодо розвитку Військово-Морських Сил Збройних сил України.

  В Ужгороді побудували перший у місті скейт-майданчик

  На площі Богдана Хмельницького в Ужгороді відкрили перший у місті майданчик для катання на скейтбордах і роликах.

  До Канади відправили два електричні пороми льодового класу, які спроєктовані в Україні

  В Канаду з корабельні Damen Shipyards Galati у Румунії вирушили два повністю електричних автомобільні пороми, спроєктовані в...

  У Львові відкрили Центр трансплантології (відео)

  У львівській лікарні швидкої медичної допомоги 25 серпня відкрили Центр трансплантології, аналогів якого, наразі, в Україні немає....