9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Київські ТЕС почнуть використовувати біогаз після переробки побутових відходів

Частина (фракція) побутових відходів може використовуватися як альтернативне паливо, зокрема, для київських ТЕЦ. Ця технологія переробки побутових відходів успішно застосовується в Японії та країнах Європи.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомила Юлія Грамотна, прес-секретар заступника мера Києва Петра Пантелєєва. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на golos.ua.

За її словами, перероблені побутові органічні відходи без домішок пластика, деревини, скла, металу можуть бути трансформовані в біогаз, з якого отримують електроенергію.

В результаті відсіювання із загальної маси побутового сміття можна витягти біогаз і перевести київські ТЕЦ на це паливо. При цьому на ТЕЦ потрібно буде модернізувати частину обладнання. В результаті органіка буде перероблена в теплову енергію. Зараз, наприклад, на сміттєспалювальному заводі «Енергія» знищують вогнем несортоване сміття. Потім на «Енергії» встановлять систему хімічного очищення біогазу, що зменшить рівень шкідливих речовин в повітрі та наблизить Київ до виконання європейських екологічних стандартів, – сказала вона.

Ю.Грамотна нагадала, що станом на початок 2018 року, теплова енергія, що утворюється в результаті роботи сміттєспалювального заводу, використовується для обігріву близько 200 будинків мікрорайону «Позняки».

Раніше заступник мера Києва з питань житлово-комунального господарства Петро Пантелєєв повідомив пресі, що в Києві планують перевести ТЕЦ на органічне паливо.

Ми згортаємо питання сміттєспалювання як такого і почнемо використання фракцій сміття як альтернативного палива для ТЕЦ. Йдеться про органічну фракцію. У нас була зустріч з представниками японської компанії «Джайка», яка пропонує ряду українських міст брати участь в установці таких ТЕЦ. Ми очікуємо фахівців з Японії для проведення технічних консультацій. Ми впевнені, що японські стандарти чистоти (вентиляційних газів – авт.) найбільш сучасні та екологічні, – сказав він.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають