9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 28 Вересня, 2023

Китайські інвестори побудують на Харківщині сонячну електростанцію потужністю 50 МВт

Держенергоефективності та місцева влада Первомайська розглянули перспективи проектів сонячної енергетики за участю китайських інвесторів.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на elektrovesti.net.

Можливості установки сонячної електростанції в м Первомайськ в Харківській області обговорив голова Держенергоефективності С.Савчук з першим заступником Первомайського міського голови Антоном Горіховим, комерційним менеджером Китайської машинобудівної інжинірингової корпорації (СМЕС) Лі Ксянхе і виконавчим директором Інституту сталого розвитку Станіславом Ігнатьєвим.

Сторони розглянули перспективи будівництва СЕС потужністю 50 МВт за принципом державно-приватного партнерства. Для станції може бути виділено 100 га земельної ділянки.

Голова Агентства запевнив учасників зустрічі, що для широкого впровадження подібних «зелених» проектів за участю іноземних інвесторів створені сприятливі умови на законодавчому рівні. При цьому, встановлення цієї СЕС в рамках енергетичної децентралізації має бути стимулом до активних дій для інших мерів міст.

У свою чергу, Станіслав Ігнатьєв запропонував уявити цей інвестиційний проект на форумі «BUILD & ENERGY Kharkiv Expo 2018», який відбудеться 29-30 березня в Харкові.

Також, С.Савчук звернув увагу китайського інвестора на проекти сонячної енергетики потужністю до 30 кВт. Завдяки встановленому вигідному «зеленим» тарифом з прив’язкою до курсу євро в Україні стрімко зростає попит домогосподарств на сонячні панелі. Станом на кінець 2017 року понад 3 тис. сімей перейшли на «чисту» електроенергію, тоді як ще в на початку 2015 року таких охочих було всього 40. Загалом, в країні – близько 6,5 млн домогосподарств.

За підсумками зустрічі сторони домовилися розробити конкретний план дій щодо введення проекту по встановленню сонячної станції на Харківщині.

Останні новини:

Зараз читають