9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Китайська компанія запропонувала Україні можливість добудови блоку №4 Хмельницької АЭС за своєю технологією

Китайська China National Nuclear Corporation (CNNC) у співпраці з Industrial & Commercial Bank of China (ICBC) запропонували Україні розглянути можливість добудови блоку №4 Хмельницької АЕС за власною технологією Hualong One (HPR-1000).

Про це повідомив журналістам президент НАЕК “Енергоатом” Юрій Недашковський, Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Вони прибули, щоб запропонувати участь в добудові блоків №3 і №4 ХАЕС по так званій” формулі 1 + 1″. Тобто, третій блок добудовується за технологією ВВЕР, четвертий – по їх, китайської, технології – реактор Hualong, – сказав він.

За словами президента “Енергоатому”, китайська сторона заявила про можливість високого рівня української локалізації при добудові блоків і готовності надати 85% фінансування від загальної вартості проекту.

“Вони говорять чи не про 80% локалізації і 85% фінансування проекту за рахунок ICBC. Зрозуміло, під державні гарантії, що трохи знижує привабливість пропозиції”, – уточнив Ю. Недашковський.

Глава “Енергоатому” нагадав, що вже розроблене техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) добудови Х3/Х4 на основі ВВЕР має позитивні висновки державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки, а також інвестиційної складової.

Тому, якщо вони хочуть, щоб їх проект був реалізований, ми повинні спільно підготувати зміни в ТЕО. Для цього необхідно підписати угоду про конфіденційність, щоб ми могли обмінюватися НЕ буклетами, а чутливої ​​комерційної інформацією. На підставі цього спочатку розробити техніко-економічний аналіз , який швидко розробляється, щоб ми могли побачити, наскільки прийнятно цю пропозицію для українських реалій, і вже далі вносити зміни в ТЕО, – сказав він.

Ю.Недашковський вважає, що пропозиція китайських компаній полягає не тільки в поширенні своїх технологій в Україні, а й в можливості подальшого їх застосування в Європі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають