Китайська компанія CNEIC має намір викупити російську частину в проекті будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україні

5253
 • Міністерство енергетики та вугільної промисловості України пояснює можливі переговори з російською компанією “ТВЕЛ” щодо заводу ядерного палива необхідністю тристороннього обговорення питання викупу китайською China Nuclear Energy Industry Corporation (CNEIC) російської частки в проекті.

  Про це повідомила прес-служба відомства, передає Інтерфакс-Україна.

  У червні 2018 року від керівництва компанії China Nuclear Energy Industry Corporation надійшло запрошення щодо проведення тристоронніх переговорів стосовно участі китайської сторони в реалізації проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива на території України. Під час переговорів планується обговорити умови участі китайської сторони в реалізації проекту, викупу частки акцій АТ “ТВЕЛ” та визначення першочергових кроків співробітництва, – йдеться в повідомленні.

  За даними Міненерговугілля, CNEIC може не тільки викупити російську частку в проекті, а й забезпечити цілковите фінансування будівництва заводу.

  Пов’язане зображення

  У міністерстві також зазначають, що мають намір домагатися на переговорах повернення “ТВЕЛ” передоплати, яку російська компанія отримала за виготовлення обладнання для майбутнього заводу (Україна внесла $5,2 млн такої передоплати).


  Про допомогу проекту