9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

Кам’янець-Подільська ТЕЦ стала п’ятою у світі, яка використовує сучасний метод виробництва тепла (фото)

Місто Кам’янець-Подільський стало першим в Україні, місцева ТЕЦ якого стало третім у Європі та п’ятим у світі, яке використовує сучасний метод виробництва тепла, заснований на використанні турбіни ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) з водогрійним котлом високого тиску. Над будівництвом такого потужного об’єкта працювали фахівці з 9 країн Європи.
Потужність нової ТЕЦ – 15МВт тепла та 1,6 МВт електроенергії на біомасі.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сторінку Біоенергетичної Асоціації України.

Кам’янець-Подільська ТЕЦ безперебійно забезпечує 190 житлових будинків, 3 дитячих садки та 5 шкіл гарячою водою і теплом, яке виробляється з місцевого біопалива: соломи, відходів кукурудзи, соняшника та тріски деревини. Завдяки роботі ТЕЦ вже у 2019 році 20% теплової енергії у системах централізованого теплопостачання міста було вироблено з біомаси. Крім того місто заявило про плани перейти на 100% відновлювальних джерел енергії.

На станції встановлено 2 біомасових котли загальною потужністю 15 МВт (10 МВт + 5 МВт), два резервних газових котли загальною потужністю 24 МВт (2х12МВт), а також 3 когенераційні установки загальної електричною потужністю 1,89 МВт. Завдяки цьому потенціал заміщення газу складає 8–15 млн м3 газу на рік.Підприємство закуповує деревну тріску з відходів переробки деревини та відходів садівництва. Доставка сировини здійснюється автотранспортом.

Кам’янець-Подільська біо-ТЕЦ була збудована в межах проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання» Udheep за кошти кредиту Світового банку. Вартість будівництва склала 9,6 млн доларів. Обладнання для ТЕЦ виготовила компанія Kriger, яка є членом і партнером Біоенергетичної асоціації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають