9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Кам’янець-Подільська ТЕЦ стала п’ятою у світі, яка використовує сучасний метод виробництва тепла (фото)

 • Місто Кам’янець-Подільський стало першим в Україні, місцева ТЕЦ якого стало третім у Європі та п’ятим у світі, яке використовує сучасний метод виробництва тепла, заснований на використанні турбіни ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) з водогрійним котлом високого тиску. Над будівництвом такого потужного об’єкта працювали фахівці з 9 країн Європи.
  Потужність нової ТЕЦ – 15МВт тепла та 1,6 МВт електроенергії на біомасі.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на сторінку Біоенергетичної Асоціації України.

  Кам’янець-Подільська ТЕЦ безперебійно забезпечує 190 житлових будинків, 3 дитячих садки та 5 шкіл гарячою водою і теплом, яке виробляється з місцевого біопалива: соломи, відходів кукурудзи, соняшника та тріски деревини. Завдяки роботі ТЕЦ вже у 2019 році 20% теплової енергії у системах централізованого теплопостачання міста було вироблено з біомаси. Крім того місто заявило про плани перейти на 100% відновлювальних джерел енергії.

  На станції встановлено 2 біомасових котли загальною потужністю 15 МВт (10 МВт + 5 МВт), два резервних газових котли загальною потужністю 24 МВт (2х12МВт), а також 3 когенераційні установки загальної електричною потужністю 1,89 МВт. Завдяки цьому потенціал заміщення газу складає 8–15 млн м3 газу на рік.Підприємство закуповує деревну тріску з відходів переробки деревини та відходів садівництва. Доставка сировини здійснюється автотранспортом.

  Кам’янець-Подільська біо-ТЕЦ була збудована в межах проєкту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання» Udheep за кошти кредиту Світового банку. Вартість будівництва склала 9,6 млн доларів. Обладнання для ТЕЦ виготовила компанія Kriger, яка є членом і партнером Біоенергетичної асоціації.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  Тривають практичні випробування нового кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот» (відео)

  Протягом двох останніх тижнів тривають практичні випробування оновленого великокаліберного кулемета КТ-12,7 для БМ «Оплот».

  Зерновий термінал Neptune у порту Південний з часу відкриття перевалив понад 6,6 мільйона тонн зернових

  З червня 2018 року, коли був запущений в роботу зерновий термінал Neptune в порту Південний, даним підприємством...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він...

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».